18℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Středočeské areály měly o víkendu spíše podprůměrnou návštěvnost

Další fotky

Zimní areály ve středních Čechách měly o víkendu spíše podprůměrnou návštěvnost. Na nedostatek lyžařů si nemohli stěžovat jen v největším krajském středisku Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Areály v Chotouni u Prahy či Kvasejovicích na Příbramsku naopak hlásí slabší víkend, přestože podmínky přes teplejší počasí stále umožňují lyžování.

Reklama

Návštěvnost je horší, ale není se čemu divit. Fouká vítr a předpověď je taková podivná. Člověk neví, jestli sprchne, nebo nesprchne,“ řekl dnes ČTK správce střediska v Chotouni Jan Němeček. Kdyby dnes do areálu nedorazilo šest desítek lidí na plánovaný instruktorský kurz, tak by podle něj návštěvnost byla ještě horší. Na svahu leží 20 až 40 centimetrů sněhu a středisko si potřebuje udělat zásoby. „Není to moc, ale nějak žijeme,“ dodal Němeček.

Na Monínci se vesele lyžuje. Ostatní středočeské areály mají kvůli počasí smůlu

Kvasejovický areál otevřel teprve v pátek. Na svahu tam leží 30 centimetrů, což podle provozovatele Petra Kroužila není mnoho. Po víkendu se proto brány areálu opět na dva dny zavřou, aby se sněhová vrstva zbytečně neničila. Ve středu se pak s ohledem na počasí rozhodne, co dál. „Držíme provoz zuby nehty. Letos se ta zima nevyvedla,“ uvedl Kroužil.

Ve skiareálu Monínec mají návštěvníci k dispozici 40 až 70 centimetrů sněhu a návštěvníci zaplnili jedno celé parkoviště i kus dalšího. „Sníh netaje, protože přes noc je kolem nuly a přes den je maximálně pět až sedm stupňů,“ řekl správce střediska Jaroslav Krejčí.

FOTO: Hory, lyžování

Hory, lyžování - zima, lyže, lyžování, skiareálHory, lyžování - tree-forest-wilderness-mountain-snow-winter-view-mountain-range-weather-season-ridge-summit-blue-sky-departure-mountains-alps-firs-woody-plant-mountainous-landforms-geological-phenomenon-599269Hory, lyžování - OLYMPUS DIGITAL CAMERAHory, lyžování - Zima.moninec.cz 2Hory, lyžování - Zima.moninec.cz
Další fotky
Hory, lyžování - Pec_pod_SněžkouHory, lyžování - IM000460.JPGHory, lyžování - Jojo-Maly_Szyszak_2005Hory, lyžování - Husova_bouda_zima,_lyzariHory, lyžování - Monínec_(Sedlec-Prčice)_-_okres_Příbram_(14)Hory, lyžování - Monínec_(Sedlec-Prčice)_-_okres_Příbram_(17)
Před 32 minutami
Policií zahájené vyšetřování Martina Langa, radního ODS z Jesenice u Prahy, bude mít pravděpodobně soudní...
Před 1 hodinou
Rod Mařatků pocházel z Vysokého nad Jizerou v Podkrkonoší, ale rodiče Josefa Mařatky se přestěhovali...
Před 2 hodinami
Jestli spíte rádi takzvaně „jen tak“ než ve spodním prádle nebo v pyžamu, věřte, že...
Před 3 hodinami
Okrasnému keři s oranžovými plody se také říká citroník severu. Odborníky je považován za rostlinu...
Dnes, 08:00
Po husitských válkách, jimiž fakticky skončila požehnaná doba vláda Karla IV., nastal čas, aby se...
Doc. Monika Arenbergerová prohlíží projevy na kůži pacienta.
Včera, 20:30
REPORTÁŽ. Je to zhoubný nádor kůže? S takovou otázkou se obraceli pacienti na dermatology v...
Včera, 17:30
Asi byste čekali něco jako nízký krevní tlak, pocity na omdlení nebo epileptický záchvat. To...
Včera, 16:00
Povzbuzuje organismus, bojuje proti civilizačním chorobám. To jsou jen některé z obecně známých pravd o...
Včera, 15:25
Vynález revoluční konstrukční platformy pro desítky aplikací v medicíně, například pro bezpečnou katetrizaci močového měchýře,...
Včera, 14:00
Třetihory byly na planetě Zemi v plném proudu, když se před necelými patnácti miliony lety...
Reklama