-9℃
Dnes je 22. leden , svátek má Slavomír

Středočeský kraj bude pokračovat v opravách silnic a mostů

Středočeský kraj bude letos pokračovat v opravách silnic, hodlá do nich včetně evropských dotací investovat 4,5 miliardy korun. Hejtmanka se více zaměří na zdravotnictví, chce se sejít s řediteli i zaměstnanci všech nemocnic, které zřizuje Středočeský kraj. Všechny krajské nemocnice by v roce 2019 měly nově hospodařit bez příspěvku kraje na provoz. S penězi na investice pro nemocnice hejtmanství počítá.

Reklama

Kraj bude také jednat o záležitosti pozemků v milovickém újezdu Mladá na Nymbursku. Nakládání s pozemky donedávna bránil soudní spor s nájemcem, společností Mladá RP, spor skončil dohodou. „Teď přichází ta horší a složitější část, a to je finanční vyrovnání,“ řekla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). V budoucnu by podle ní mohl v lokalitě vzniknout technologický park.
Hejtmanství chce více spolupracovat s Prahou, například v oblasti zajištění zásobování pitnou vodou nebo při stavbě parkovišť park and ride.
Velkým tématem je vznik spalovny odpadu u Mělníka, kde kraj bude dál připravovat zajištění dopravní infrastruktury tak, aby zvýšená doprava nezhoršila životní prostředí v regionu. Některé obce a část obyvatel se ale obávají, že to kraj do spuštění provozu spalovny v roce 2024 nestihne.
V největším středočeském městě Kladně je zásadním tématem plánovaná výstavba hypermarketu na Růžovém poli. Vedení města se stavbě kvůli možnému zhoršení životního prostředí snaží zabránit, jedná s investorem a čeká na úřední vypořádání námitek k posudku na projekt stavby. Poté zveřejní další kroky. Rozpočet Kladna, který pravděpodobně přesáhne dvě miliardy korun, bude město schvalovat v prvních měsících roku, mezi investiční priority budou podle primátora Dana Jiránka (ODS) patřit školy, školky a také silnice.

Nové Strašecí bude pokračovat v přípravách obnovy náměstí

Obyvatelé Rakovníka by se na konci roku 2019 měli dočkat dokončení modernizace krytého bazénu za zhruba 180 milionů korun. V Mělníku příští rok naplno začne budování kanalizace v části Vehlovice za zhruba 140 milionů korun.
V Mladé Boleslavi se budou letos investovat až stovky milionů ve spolupráci s nadačním fondem Škoda Auto, do kterého firma vložila zhruba 750 milionů určených k proinvestování v příštích třech letech. Prioritou jsou především projekty z oblasti dopravy a bezpečnosti. Automobilka by pak měla v červnu dokončit stavbu nové lakovny za více než 214 milionů eur (zhruba 5,5 miliardy korun).
V Kolíně skončí do konce roku rozsáhlá rekonstrukce okolí chrámu svatého Bartoloměje za asi 60 milionů korun. První etapa skončí do konce června, renovace kostnice a kostí pak skončí v prosinci 2019. Nymburk se bude zabývat především projektováním nové lávky přes Labe, původní byla letos v srpnu kvůli špatnému technickému stavu zdemolována. Nová lávka by měla vyjít na maximálně 40 milionů.
Kutná Hora chce dokončit rozsáhlou obnovu Vlašského dvora za 120 milionů korun. Za podobnou částku plánuje přestavět bývalou školu v ulici Na Náměti na knihovnu. Největší investiční akcí v Benešově bude výstavba dopravního terminálu za 160 milionů Kč, s přestavbou nádraží chce zkraje roku začít i nedaleký Týnec nad Sázavou.
V Příbrami pokračují přípravy na rekonstrukci akvaparku, navržený rozpočet kolem 300 milionů musí ještě prověřit oponentní posudek. Zlepšit podmínky pro plavce chce i Beroun. Pustit by se měl do opravy bazénu na Velkém sídlišti, který je dlouhodobě v zanedbaném stavu. Kromě toho chystá rekonstrukci knihovny a pokračuje v rozšiřování škol.
Zdroj: čtk

Po svaté Idě z Herzfeldu se jmenuje známá kyselka. Které pranostiky se k ní vážou?

Včera, 19:00
Čechoslováci v gulagu, Všechno bude, Planeta Česko, King Skate – tyto a další snímky dosáhly...
Včera, 17:30
Velkým překvapením pořadu „Hovory W s hosty“ se letos 13. ledna v pražském divadle Karla...
Včera, 16:00
Narodila se roku 291 a pocházela z bohaté římské rodiny a vynikala neobyčejnou krásou. Musela...
Včera, 14:00
Trápíme nebo pyšníme se tímto důležitým kouskem prádla už pár tisíc let. Může jít o...
Včera, 11:30
Kdo si dává jablko na závěr dne, ten rozhodně dobře dělá. Jablíčko je totiž hotový...
Včera, 10:00
Rasputin se narodil v malé ruské vesnici 21. ledna 1869 a ovlivnil dějiny 20. století...
Včera, 08:41
Bacha, revizor jde! Těch, kdo by se zadrženým dechem takto reagovali kvůli jízdě bez platného...
Včera, 08:00
Vnímáte, jak se čas stále zrychluje? Když jste byli dětmi, čas vám plynul mnohem pomaleji...
20.1.2019
Prvoligové týmy pokračují v přípravě na první kolo FORTUNA:LIGY, jež je už jen dva týdny...
20.1.2019
Sv. Fabián se narodil kolem roku 200, úřad zastával v letech 236 až 250 a...
Reklama