Jermanová si chce dosadit do čela Středočeského ANO svou figurku, tvrdí druhý člověk krajského hnutí Martin Herman

Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně Adriena Gabrielová. Promluvil o tom 1. místopředseda středočeského ANO Martin Herman. Gabrielová má z pozice předsedkyně umožnit Jermanové dál skrytě ovládat dění ve střeních Čechách a zajistit jí vliv, o který může přijít po skandálech na hejtmanství a prohraných volbách.

Už 22. května čeká středočeské ANO důležitý volební sněm, bude na něm volit nové vedení a také schvalovat kandidátky k volbám do Poslanecké sněmovny. Vítězka – nová předsedkyně, na to bude mít zásadní vliv, o klíčovou pozici se mají ucházet dvě ženy, Jaroslava Němcová a Adriena Gabrielová. Před rozhodující volbou se na povrch dostávají informace, že Gabrielová je skrytým koněm Jermanové. „Lidé, kteří si myslí, že je paní Gabrielová alternativou právě za paní Jermanovou, se podle mého názoru mýlí,“ odhaluje propojení 1. místopředseda středočeského ANO Martin Herman. Podle něj pojí Jermanovou s Gabrielovou velice úzké zákulisní vazby. „Já to tak vnímám a také jsem to některým kolegům přímo řekl. Z mého pohledu pro toto spojení hovoří více signálů,“ doplnil 1. místopředseda krajské organizace Martin Herman.

Hnutí ANO ve volbách do zastupitelstva Středočeského kraje pod vedením Jermanové propadlo. Po sečtení výsledků voleb se ukázalo, že z dřívější pozice favorita spadlo ANO až na třetí místo.

„Co se týče paní Jermanové, ve vedení krajské organizace byla, a žádný vliv na jeho fungování už by mít neměla. Po prohraných volbách nepřišla z její strany žádná sebereflexe,“ hodnotí situaci striktně Herman. Jermanová na zaslané otázky o propojení s Gabrielovou nereagovala.

Masivní ztráta přízně voličů nebyla náhoda, předcházela jí čtyřletá série skandálů Jermanové, co by hejtmanky. Stačí vzpomenout papalášské manýry, kdy nechala služební Škodu Superb používat manžela pro soukromé cesty do jeho kadeřnictví nebo statisícové odměny rozdávané nejbližším spolupracovníkům, jejichž měsíční příjmy díky tomu překonaly platy ministrů vlády.

Nejostudnější vizitkou tehdejší hejtmanky Jermanové však bylo trestní oznámení podané na záchranářku Brožovou. Ta si totiž dovolila veřejně hejtmance Jermanové odporovat a pravdivě promluvit o nedostatku ochranných prostředků proti nemoci covid – 19 na středočeské záchrance. Také Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) dodnes vyšetřuje a rozdává obvinění v kauzách milionů vyplacených z peněz hejtmanství za fiktivní plnění smluv lidem blízkým Jermanové, či podezřelé zakázky Krajské správy silnic.

Styl exhejtmanky Jermanové však nápadně připomíná i působení Adrieny Gabrielové v pozici místostarostky a radní Nymburku. Gabrielová měla na jednání zastupitelstva hlasovat pro doporučení pověřit řízením Městské policie Nymburk svého manžela, rovněž radního za ANO. „Oba manželé vždy hlasovali ve svůj osobní prospěch, tedy pro své jmenování do jednotlivých funkcí,“ citoval server Česká justice z trestního oznámení podaného kvůli možnému zneužití pravomoci úřední osoby na Okresní státní zastupitelství v Nymburce. To bylo později odloženo.

Sněm 22. května tak nejspíše rozhodne o tom, zda se Hnutí Ano ve středních Čechách dokáže odstřihnout od papalášských funkcionářů a zastaví tak klesající důvěru voličů.

Dnes, 12:36
Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně...
Dnes, 11:23
Radní města Hořovice usilovali o prodloužení podchodu pod vlakovým nádražím v Hořovicích již nejméně deset...
Včera, 14:48
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:48
Rakovničtí kriminalisté objasnili případ přisvojené historické hasičské koňské stříkačky tovární značky R. A. Smekal Praha-Smíchov,...
Včera, 11:33
Devatenáctiletý mladík nacházel v lese u Prahy dva dny po sobě nebezpečné relikty z druhé...
8.5.2021
V současné době už lze psychologické poradenství a diagnostiku – při dodržení hygienických a dalších...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
6.5.2021
Kino projektoval světoznámý architekt Osvald Polívka (1859–1931), autor řady nymburských významných budov, mimo jiné je...
5.5.2021
Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce...
5.5.2021
Projekt je realizován podle návrhu Ing. arch. Tomáše Šantavého. Římskokatolické farnosti Kolín se v roce...
4.5.2021
Od minulého týdne,přibylo u Zimního stadionu v ulici Na Lukách k PCR nové testovací místo...
Reklama