A co děti, mají si kde hrát? Příbram obnovuje zaniklá hřiště pro děti

Mami, jdeme čutat za barák. Věta, na kterou nostalgicky vzpomínají dnešní rodiče. Děti málo sportují, sedí u tabletů a telefonů. Jenže ty, které by chtěly jít ven a s kamarády sportovat, mají smůlu. Často totiž nemají kde.

Město Příbram vychází vstříc zájmu sportovců a upravuje herní plácky, které v průběhu let ztratily svoji funkčnost. „Takové plácky najdete v každé části města, někde ani nepoznáte, že se jedná o bývalé hřiště,“ uvedla místostarostka města Zorka Brožíková. Město tak chce upravit herní plochy a hřišťátka, která v minulosti sloužila k rekreačnímu sportu.

Úprava plácků začala v loňském roce – prvním bylo hřiště Na Cvičně. Souběžně město nechávalo vypracovat pasportizaci sportovišť. V současné době se připravuje koncepce určující postup při úpravách jednotlivých plácků ve městě.

„V letošním roce bude upravován plácek na Rynečku. Jde o místo, které dávno pozbylo své funkce. Zamýšlenou úpravou místní získají bezpečný prostor, na kterém se budou moci věnovat sportovním aktivitám. Prvním krokem úprav bylo odstranění laviček. V okamžiku, kdy budou vhodné klimatické podmínky, čeká nás úprava terénu, oplocení plácku, navezení písku… Poté bude zpět osazen i mobiliář,“ přiblížila záměr Zorka Brožíková.

Samotná oprava sportovišť není jediným krokem, je třeba na daná sportoviště přivést život. Z tohoto důvodu podle radnice probíhají intenzivní jednání s příbramskými sportovními kluby o možnosti pořádání sportovních akcí na nově upravených pláccích.

Dnes, 19:09
Mělník nechá pietně upravit prostranství u krematoria, kde je rozptylová loučka. Vymezí část pro zapalování...
Dnes, 17:58
Benešov bude letos hospodařit s příjmy 660 milionů korun a výdaji 862 milionů Kč. Schodek...
Dnes, 16:17
Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku letos začne s opravami sídliště Jaselská. Stavebníci zrekonstruují postupně všechny ulice...
Dnes, 16:01
Nové Strašecí na Rakovnicku chce opravit hřiště Na Kocourku, které slouží místním školám i oddílům....
Dnes, 10:11
Asociace dobrovolných záchranářů České republiky pořádala zdravotnický kurz pro vybrané členy středočeské pořádkové jednotky už...
Dnes, 09:54
Tradičně poslední sobotu v masopustě – letos 22. 2. – se v Zadní Třebani bude...
Dnes, 09:22
Novým příbramským radním se v pondělí stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního...
Dnes, 09:01
Muzeum Říčany se nebojí nových vzdělávacích forem. Historii, kulturu i přírodu přibližuje hravým a zážitkovým...
Dnes, 07:01
Na střeše kladenské továrny firmy Lego vznikla solární elektrárna, dokončena byla letos v lednu. Má...
Včera, 15:56
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
Reklama