A co děti, mají si kde hrát? Příbram obnovuje zaniklá hřiště pro děti

Mami, jdeme čutat za barák. Věta, na kterou nostalgicky vzpomínají dnešní rodiče. Děti málo sportují, sedí u tabletů a telefonů. Jenže ty, které by chtěly jít ven a s kamarády sportovat, mají smůlu. Často totiž nemají kde.

Město Příbram vychází vstříc zájmu sportovců a upravuje herní plácky, které v průběhu let ztratily svoji funkčnost. „Takové plácky najdete v každé části města, někde ani nepoznáte, že se jedná o bývalé hřiště,“ uvedla místostarostka města Zorka Brožíková. Město tak chce upravit herní plochy a hřišťátka, která v minulosti sloužila k rekreačnímu sportu.

Úprava plácků začala v loňském roce – prvním bylo hřiště Na Cvičně. Souběžně město nechávalo vypracovat pasportizaci sportovišť. V současné době se připravuje koncepce určující postup při úpravách jednotlivých plácků ve městě.

„V letošním roce bude upravován plácek na Rynečku. Jde o místo, které dávno pozbylo své funkce. Zamýšlenou úpravou místní získají bezpečný prostor, na kterém se budou moci věnovat sportovním aktivitám. Prvním krokem úprav bylo odstranění laviček. V okamžiku, kdy budou vhodné klimatické podmínky, čeká nás úprava terénu, oplocení plácku, navezení písku… Poté bude zpět osazen i mobiliář,“ přiblížila záměr Zorka Brožíková.

Samotná oprava sportovišť není jediným krokem, je třeba na daná sportoviště přivést život. Z tohoto důvodu podle radnice probíhají intenzivní jednání s příbramskými sportovními kluby o možnosti pořádání sportovních akcí na nově upravených pláccích.

Dnes, 12:20
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
Dnes, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
Včera, 17:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 17:40
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
Včera, 17:00
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
Včera, 16:20
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
Včera, 14:40
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Včera, 12:40
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
Včera, 12:20
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
Včera, 10:40
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
Včera, 09:40
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
Reklama