Agresorka z Příbramska skončila na psychiatrii

Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši. O dva dny později pak házela dlažební kostky po mladistvých. Agresivně se projevovala i v dalších dnech, je v péči psychiatrů.

„Dne 28. prosince přišla v odpoledních hodinách k jedné lavičce na náměstí v Dobříši, kde seděly dvě dívky. Začala jim nadávat, plivat po nich a mladistvou osobu udeřila do obličeje. O dva dny později opět vulgárně urážela dvě mladistvé osoby, a dokonce po nich házela dlažební kostky, kdy jim mohla způsobit vážná zranění,“ popisuje jednání ženy mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Podle policie žena chodila 7. ledna večer značně opilá po panelovém domě v Dobříši a kopala do jednotlivých dveří. Do jednoho z bytů se dožadovala i vstoupit. Poté, co jí to jeho majitel nedovolil, rozdupala dřevěné saně, které měl za dveřmi. Poškozením zde způsobila škodu v celkové výši 27 tisíc korun.

Žena se měla následně přesunout do jednoho baru, kde sprostě nadávala hostům a také po nich plivala. „Následně vzala do ruky barovou židli a úmyslně ji hodila po jednom muži. Po vyvedení z baru začala ještě kopat do zaparkovaného auta. Svého agresivního jednání však nechtěla zanechat, nadále pokračovala, a to v jedné dobříšské restauraci,“ dodává mluvčí. Agresorka pak prudkým úderem odkopla berle jednoho z hostů, opakovaně ho kopla do oblasti břicha a poté ho strhla na zem. K poranění poškozeného nedošlo, v dalším napadání jí bylo zabráněno.

„Během prosince a ledna nabízela žena opakovaně nezletilým osobám v Dobříši marihuanu a alkohol. Sváděla tím osoby mladší 15 let ke zneužívání návykových látek. Děti se zachovaly duchapřítomně, návykové látky odmítly a věc oznámily městským strážníkům,“ uvedla mluvčí.

„Po posledním incidentu, ke kterému došlo dne 17. ledna, ji převezla záchranná služba do psychiatrické nemocnice. Dotyčná přišla do prodejny potravin a začala hrubě urážet pracovnici obchodu, plivla jí do obličeje a silou udeřila do skleněné výlohy prodejního pultu. Následně slovně osočovala i zákazníky a všude kolem sebe plivala,“ popisuje mluvčí Schindlová řádění ženy.

Na případu policisté velmi úzce spolupracovali s Městskou policií Dobříš, strážníci už několikrát museli řešit přestupkové jednání dané osoby. „Kriminalisté zahajovali trestní stíhání 35leté ženy pro spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, ohrožování výchovy dítěte, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, výtržnictví a poškození cizí věci. Za dané činy stanovuje trestní zákoník až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Dnes, 17:11
Škoda přesahující pět milionů korun, čtyři zranění. To je konečná bilance srážky vlaku s kamionem,...
Dnes, 15:11
Stavební firma MTStav Příbram, s.r.o., podnikatele Martina Pečenky má finanční potíže. Na návrh dlužníka, který...
Dnes, 13:11
Brouk působí lesákům a odboru životního prostředí kladenského magistrátu velké starosti.
Dnes, 12:11
Galerií pod širým nebem je kamenosochařské symposium Cesty mramoru, které se nachází podél Karlické ulice...
Dnes, 11:11
Další podmínkou je trvalý pobyte v Rakovníku, v Domě s pečovatelskou službou nebo domově seniorů...
Dnes, 10:14
To vše v rozsahu maximálně pěti normostran. Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky...
Včera, 18:10
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
Včera, 17:11
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
Včera, 14:59
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
Včera, 13:20
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Reklama