Agresorka z Příbramska skončila na psychiatrii

Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši. O dva dny později pak házela dlažební kostky po mladistvých. Agresivně se projevovala i v dalších dnech, je v péči psychiatrů.

„Dne 28. prosince přišla v odpoledních hodinách k jedné lavičce na náměstí v Dobříši, kde seděly dvě dívky. Začala jim nadávat, plivat po nich a mladistvou osobu udeřila do obličeje. O dva dny později opět vulgárně urážela dvě mladistvé osoby, a dokonce po nich házela dlažební kostky, kdy jim mohla způsobit vážná zranění,“ popisuje jednání ženy mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Podle policie žena chodila 7. ledna večer značně opilá po panelovém domě v Dobříši a kopala do jednotlivých dveří. Do jednoho z bytů se dožadovala i vstoupit. Poté, co jí to jeho majitel nedovolil, rozdupala dřevěné saně, které měl za dveřmi. Poškozením zde způsobila škodu v celkové výši 27 tisíc korun.

Žena se měla následně přesunout do jednoho baru, kde sprostě nadávala hostům a také po nich plivala. „Následně vzala do ruky barovou židli a úmyslně ji hodila po jednom muži. Po vyvedení z baru začala ještě kopat do zaparkovaného auta. Svého agresivního jednání však nechtěla zanechat, nadále pokračovala, a to v jedné dobříšské restauraci,“ dodává mluvčí. Agresorka pak prudkým úderem odkopla berle jednoho z hostů, opakovaně ho kopla do oblasti břicha a poté ho strhla na zem. K poranění poškozeného nedošlo, v dalším napadání jí bylo zabráněno.

„Během prosince a ledna nabízela žena opakovaně nezletilým osobám v Dobříši marihuanu a alkohol. Sváděla tím osoby mladší 15 let ke zneužívání návykových látek. Děti se zachovaly duchapřítomně, návykové látky odmítly a věc oznámily městským strážníkům,“ uvedla mluvčí.

„Po posledním incidentu, ke kterému došlo dne 17. ledna, ji převezla záchranná služba do psychiatrické nemocnice. Dotyčná přišla do prodejny potravin a začala hrubě urážet pracovnici obchodu, plivla jí do obličeje a silou udeřila do skleněné výlohy prodejního pultu. Následně slovně osočovala i zákazníky a všude kolem sebe plivala,“ popisuje mluvčí Schindlová řádění ženy.

Na případu policisté velmi úzce spolupracovali s Městskou policií Dobříš, strážníci už několikrát museli řešit přestupkové jednání dané osoby. „Kriminalisté zahajovali trestní stíhání 35leté ženy pro spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, ohrožování výchovy dítěte, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, výtržnictví a poškození cizí věci. Za dané činy stanovuje trestní zákoník až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Dnes, 17:33
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
Dnes, 16:40
Za necelé tři měsíce své existence pomohl Fond pro Kutnohorsko desítkám dětí a jejich rodin...
Dnes, 12:14
Při nepříznivém počasí prý zvony šepotají, při bouřce si vyprávějí o budoucnosti, za vichřice mluví...
Dnes, 10:40
V minulých dnech se konala kolaudace zrekonstruované sokolovny v Pečkách, jednoho z několika málo objektů,...
Dnes, 07:38
Národní muzeum otevřelo 2. července v pořadí už čtvrtou „pokoronavirovou“ výstavu, tentokrát s názvem Poklady...
Včera, 18:51
Malostranská beseda v červenci absentuje, přesněji se soustředí na program na Střeleckém ostrově. Muzika ale...
Včera, 18:19
První část silnice tvořící severní obchvat Slaného mezi napojením na silnici I/7 a Žižicemi byla...
Včera, 16:15
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
Včera, 15:42
Nový zookoutek v lesoparku v Kamýku přivítal první návštěvníky. Celý areál prošel zásadní proměnou, během...
Včera, 14:40
Do pěti let propojí Prahu 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m....
Reklama