Agresorka z Příbramska skončila na psychiatrii

Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši. O dva dny později pak házela dlažební kostky po mladistvých. Agresivně se projevovala i v dalších dnech, je v péči psychiatrů.

„Dne 28. prosince přišla v odpoledních hodinách k jedné lavičce na náměstí v Dobříši, kde seděly dvě dívky. Začala jim nadávat, plivat po nich a mladistvou osobu udeřila do obličeje. O dva dny později opět vulgárně urážela dvě mladistvé osoby, a dokonce po nich házela dlažební kostky, kdy jim mohla způsobit vážná zranění,“ popisuje jednání ženy mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Podle policie žena chodila 7. ledna večer značně opilá po panelovém domě v Dobříši a kopala do jednotlivých dveří. Do jednoho z bytů se dožadovala i vstoupit. Poté, co jí to jeho majitel nedovolil, rozdupala dřevěné saně, které měl za dveřmi. Poškozením zde způsobila škodu v celkové výši 27 tisíc korun.

Žena se měla následně přesunout do jednoho baru, kde sprostě nadávala hostům a také po nich plivala. „Následně vzala do ruky barovou židli a úmyslně ji hodila po jednom muži. Po vyvedení z baru začala ještě kopat do zaparkovaného auta. Svého agresivního jednání však nechtěla zanechat, nadále pokračovala, a to v jedné dobříšské restauraci,“ dodává mluvčí. Agresorka pak prudkým úderem odkopla berle jednoho z hostů, opakovaně ho kopla do oblasti břicha a poté ho strhla na zem. K poranění poškozeného nedošlo, v dalším napadání jí bylo zabráněno.

„Během prosince a ledna nabízela žena opakovaně nezletilým osobám v Dobříši marihuanu a alkohol. Sváděla tím osoby mladší 15 let ke zneužívání návykových látek. Děti se zachovaly duchapřítomně, návykové látky odmítly a věc oznámily městským strážníkům,“ uvedla mluvčí.

„Po posledním incidentu, ke kterému došlo dne 17. ledna, ji převezla záchranná služba do psychiatrické nemocnice. Dotyčná přišla do prodejny potravin a začala hrubě urážet pracovnici obchodu, plivla jí do obličeje a silou udeřila do skleněné výlohy prodejního pultu. Následně slovně osočovala i zákazníky a všude kolem sebe plivala,“ popisuje mluvčí Schindlová řádění ženy.

Na případu policisté velmi úzce spolupracovali s Městskou policií Dobříš, strážníci už několikrát museli řešit přestupkové jednání dané osoby. „Kriminalisté zahajovali trestní stíhání 35leté ženy pro spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, ohrožování výchovy dítěte, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, výtržnictví a poškození cizí věci. Za dané činy stanovuje trestní zákoník až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Včera, 17:00
Až do konce vánočních svátků budou senátoři z horní komory parlamentu dohlížet na práci tří...
Včera, 09:40
Letos uplyne půlstoletí od doby, kdy byla v Příbrami otevřena první stanice hasičů z povolání. První strážnice...
26.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
26.11.2020
Kořist drobných zlodějíčků připomíná spíše než lup zájmy císařského důstojníka z minulého století. I tak se...
25.11.2020
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky pocítil první příznaky nemoci už v pondělí ráno. Z preventivních důvodů...
19.11.2020
Sváteční den 17. listopadu si středočeská ODS připomněla kromě návštěvy Národní třídy také, stejně jako...
17.11.2020
Poslední týdny před příchodem zimy mohou ještě cyklisté využít k vyzkoušení nové cyklostezky ze Sedlčan do...
16.11.2020
Muž z Tochovic na Příbramsku policistům tvrdil, že ho srazil kamion. Lékaře odmítl a pak...
16.11.2020
Nejlépe se v kategorii Středočeský kraji umístila ve městech na Příbramsku Dobříš. Nelichotivé prvenství nejhoršího místa...
15.11.2020
Poslední říjnový den, pět minut po půl páté přijímá operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru...
15.11.2020
V červnu tohoto roku byl v Dobříši umístěn první BIOtejner, který efektivně řeší nakládání s...
Reklama