Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory

Alzheimercentrum v Černošicích představilo v půli července unikátní koncept péče o klienty trpící Alzheimerovou chorobou či jinými typy demence. Zájemci si mohli prohlédnout celé zařízení či se podívat na ukázky terapeutických činností, kupříkladu Reminiscenční terapie, Gardenterapie či Canisterapie.

Zlata Biedermannová, která má na starosti komunikaci, pro Náš REGION představila zahradu černošického Alzheimercentra, která slouží nejen pro potěchu očí a duše, ale i jako terapie pro seniory – jsou tam terapeutické chodníčky vysypané šiškami.

Mech i zemina

„Mech, zemina a vše, co můžete najít v lese, můžete najít i v zahradě Alzheimercentra Černošice, která slouží jako součást terapie pro seniory. Díky chůzi po ní stimulují plosky nohou a svou dlouhodobou paměť. Na druhé straně jsou záhony vysázené jahodami nebo rajčátky, naproti nim barevné květiny. To vše zasázeli senioři se svou aktivizační pracovnicí,“ uvedla.

V Karlových Varech začala výstavba nového domova pro seniory s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí

Centrum je zaměřeno především na seniory, ale nejen je, věnují se tam různým typům demencí od nejlehčí po nejtěžší formy. „I proto se zaměřujeme na různé formy terapie, které se snaží stimulovat dlouhodobou paměť. Zařazujeme prvky bazální stimulace a reminiscence nebo canisterapie. Primární snahou je, aby se tu naši klienti cítili jako doma,“ uvedla ředitelka Alzheimercentra Černošice, Jarmila Siverová.

Kapacita se zvětší

V současné době je v černošickém Alzheimercentru 39 klientů. Kapacita je ale na padesát. Do budoucna počítá až s počtem 126 seniorů a chystá se nabírat nové zaměstnance. Alzheimercentrum Černošice bylo otevřeno v létě minulého roku, slavnostní otevření se konalo v lednu 2020.

Výstavba turnovského Alzheimer centra běží podle plánu

„Společnost Alzheimercentrum byla založena v roce 1996 jako první specializované zařízení v České republice k poskytování kvalitní kvalifikované péče osobám s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. V současné době poskytujeme odbornou péči ve 13 centrech napříč celou Českou republikou,“ uvedly zástupkyně centra.

FOTO: Alzheimercentrum Černošice

Alzheimercentrum Černošice - FOTO ZAPAD Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory – foto Alzheimercentrum v Černošicích 3Alzheimercentrum Černošice - FOTO ZAPAD Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory – foto Alzheimercentrum v Černošicích 1Alzheimercentrum Černošice - FOTO ZAPAD Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory – foto Alzheimercentrum v Černošicích 2
Dnes, 18:21
Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než...
Dnes, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Dnes, 11:14
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
Dnes, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Dnes, 09:01
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
Včera, 18:21
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
Včera, 14:59
Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí....
Včera, 13:29
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
Včera, 12:43
Králův Dvůr na Berounsku otevře na přelomu října a listopadu novou třídu mateřské školy na...
Včera, 11:19
Nepřehlédnutelná starostka Mnichovic Petra Pecková vede středočeskou kandidátku STAN v nadcházejících krajských volbách. Na začátku...
Reklama