Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory

Alzheimercentrum v Černošicích představilo v půli července unikátní koncept péče o klienty trpící Alzheimerovou chorobou či jinými typy demence. Zájemci si mohli prohlédnout celé zařízení či se podívat na ukázky terapeutických činností, kupříkladu Reminiscenční terapie, Gardenterapie či Canisterapie.

Zlata Biedermannová, která má na starosti komunikaci, pro Náš REGION představila zahradu černošického Alzheimercentra, která slouží nejen pro potěchu očí a duše, ale i jako terapie pro seniory – jsou tam terapeutické chodníčky vysypané šiškami.

Mech i zemina

„Mech, zemina a vše, co můžete najít v lese, můžete najít i v zahradě Alzheimercentra Černošice, která slouží jako součást terapie pro seniory. Díky chůzi po ní stimulují plosky nohou a svou dlouhodobou paměť. Na druhé straně jsou záhony vysázené jahodami nebo rajčátky, naproti nim barevné květiny. To vše zasázeli senioři se svou aktivizační pracovnicí,“ uvedla.

V Karlových Varech začala výstavba nového domova pro seniory s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí

Centrum je zaměřeno především na seniory, ale nejen je, věnují se tam různým typům demencí od nejlehčí po nejtěžší formy. „I proto se zaměřujeme na různé formy terapie, které se snaží stimulovat dlouhodobou paměť. Zařazujeme prvky bazální stimulace a reminiscence nebo canisterapie. Primární snahou je, aby se tu naši klienti cítili jako doma,“ uvedla ředitelka Alzheimercentra Černošice, Jarmila Siverová.

Kapacita se zvětší

V současné době je v černošickém Alzheimercentru 39 klientů. Kapacita je ale na padesát. Do budoucna počítá až s počtem 126 seniorů a chystá se nabírat nové zaměstnance. Alzheimercentrum Černošice bylo otevřeno v létě minulého roku, slavnostní otevření se konalo v lednu 2020.

Výstavba turnovského Alzheimer centra běží podle plánu

„Společnost Alzheimercentrum byla založena v roce 1996 jako první specializované zařízení v České republice k poskytování kvalitní kvalifikované péče osobám s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. V současné době poskytujeme odbornou péči ve 13 centrech napříč celou Českou republikou,“ uvedly zástupkyně centra.

FOTO: Alzheimercentrum Černošice

Alzheimercentrum Černošice - FOTO ZAPAD Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory – foto Alzheimercentrum v Černošicích 3Alzheimercentrum Černošice - FOTO ZAPAD Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory – foto Alzheimercentrum v Černošicích 1Alzheimercentrum Černošice - FOTO ZAPAD Alzheimercentrum v Černošicích představilo unikátní projekt s terapií pro seniory – foto Alzheimercentrum v Černošicích 2
Dnes, 06:00
Chlapecké pěvecké duo MAFI ze Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice, mnohonásobní vítězové uměleckých soutěží...
Včera, 16:20
Pětačtyřicetiletého zloděje neodradil ani fakt, že už byl v předešlých letech odsouzen pro majetkovou trestnou...
Včera, 15:50
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:50
Důvodem ukončení provozu ubytovny byl zcela nevyhovující stavebně-technický stav objektu.
Včera, 14:01
V květnu letošního roku by měla skončit rekonstrukce domu na Hradčanské na adrese Dejvická 4.
Včera, 06:00
Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru, ale...
14.1.2021
Před Vánocemi vyměnil poslanec za ODS Jan Skopeček své charitativní fotbalové turnaje za předvánoční charitativní...
14.1.2021
Od března 2020 padá na bedra krajských hygienických stanic zvládnutí pandemie onemocnění covid-19. Ty provádějí...
13.1.2021
Říčanské muzeum muselo výrazně omezit výukové programy pro děti a kvůli propadu příjmů se nevyhnulo...
12.1.2021
Některé rekreační chaty a chalupy se v zimním období stanou terčem zlodějů. Rádi si vybírají...
12.1.2021
Život umí psát neuvěřitelné příběhy a v roce 2020 tomu nebylo jinak. Své o tom...
Reklama