Armáda postaví pražským záchranářům nafukovací halu na dekontaminaci sanitek

Armáda postaví pro pražskou záchrannou službu nafukovací halu, která bude sloužit jako místo pro dekontaminaci sanitek, řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Nafukovací halu do Prahy přivezou a postaví ženisté z Bechyně.

Pražská záchranná služba zřídila výjezdovou skupinu, tzv. záchranářský tým speciálních činností. Poskytuje péči pacientům s podezřením na onemocnění způsobené novým typem koronaviru nebo s potvrzeným onemocněním. Vybaveni jsou ochrannými protichemickými obleky i například celoobličejovými maskami a filtroventilační jednotkou, které lze po použití očistit a znovu použít. Jejich dekontaminaci zajišťují pražští hasiči. Aby byli při práci chráněni před nepřízní počasí, pražští záchranáři požádali armádu o postavení přístřešku, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Podle Dvořákové vojáci do Prahy přivezou nafukovací halu o rozměrech asi osm metrů na 13 metrů, která je vysoká čtyři metry. Budou tak moci do ní vjet i dezinfikovaná vozidla. Postavena bude na výjezdovém stanovišti pražské záchranné služby v Libni.

Armáda do boje proti šíření koronavirové nákazy poslala několik set vojáků. Téměř tisíc jich pomáhá policii při střežení hranice. Další se zapojili do rozvážení zdravotnického materiálu, který do Česka přivážejí letadla z Číny, i do další logistické pomoci. Na 180 logistiků z Pardubic a Semtína podle Dvořákové za deset dnů najezdilo 58.000 kilometrů a rozvezli 240 tun materiálu a vybavení.

Nedostatek respirátorů FFP3. Vládní zásilky zatím váznou

Armáda podle Dvořákové bude také například distribuovat materiál, který v úterý do Pardubic dopraví velkokapacitní Ruslan z čínského Šen-čenu. Vojenští zdravotníci se podílejí na testování lidí s podezřením na onemocnění koronavirem a na zřizování odběrových míst. Do okolí uzavřené oblasti kolem Litovle a Uničova byli nasazeni vojenští policisté, kteří pomáhají se střežením, i zdravotníci, kteří zajišťují nepřetržitou lékařskou péči pro lidi z uzavřených obcí.

Armáda také nabídla telefonickou psychologickou pomoc. Na dotazy týkající se současné situace chtějí vojenští psychologové odpovídat také prostřednictvím krátkých videí, která budou zveřejňovat na sociálních sítích.

čtk

Dnes, 17:10
Středočeský kraj se zapojí do akcí, které příští rok připomenou 1100 let od mučednické smrti...
Dnes, 15:37
andscape festival se v sobotu rozrostl o další umělecké dílo. Přední český umělec Patrik Hábl...
Dnes, 13:12
Ani jsme se nenadáli a čtvrtina prázdnin je pomalu pryč. Chtělo by to nějaký plnohodnotný...
Dnes, 12:29
V návaznosti na celkovou rekonstrukci bývalého rybníka ve Stromovce se uskutečnila také oprava prostoru před...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
Dnes, 11:01
V plném znění zveřejňujeme avizovanou reakci starosty města Řevnice Tomáše Smrčky na iniciativu možného referenda...
Dnes, 09:40
Rezervace divokých koní, zubrů a praturů v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku se...
Dnes, 08:58
Autobusy veřejné dopravy neprojedou Zákolany na Kladensku kvůli kovovým zábranám u křižovatky v centru. Zábrany...
Dnes, 07:37
Neratovická poliklinika slouží lidem od začátku sedmdesátých let minulého století. Lékaři se zde starali a...
Včera, 09:37
Tato částečná obměna sanitních vozů zajistí nadále soustavnou kvalitní přednemocniční neodkladnou péči ve Středočeském kraji.
Včera, 08:58
Přívoz je v provozu je každý den od 10 do 22 hodin. O sobotách, v...
Reklama