Armáda postaví pražským záchranářům nafukovací halu na dekontaminaci sanitek

Armáda postaví pro pražskou záchrannou službu nafukovací halu, která bude sloužit jako místo pro dekontaminaci sanitek, řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Nafukovací halu do Prahy přivezou a postaví ženisté z Bechyně.

Pražská záchranná služba zřídila výjezdovou skupinu, tzv. záchranářský tým speciálních činností. Poskytuje péči pacientům s podezřením na onemocnění způsobené novým typem koronaviru nebo s potvrzeným onemocněním. Vybaveni jsou ochrannými protichemickými obleky i například celoobličejovými maskami a filtroventilační jednotkou, které lze po použití očistit a znovu použít. Jejich dekontaminaci zajišťují pražští hasiči. Aby byli při práci chráněni před nepřízní počasí, pražští záchranáři požádali armádu o postavení přístřešku, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Podle Dvořákové vojáci do Prahy přivezou nafukovací halu o rozměrech asi osm metrů na 13 metrů, která je vysoká čtyři metry. Budou tak moci do ní vjet i dezinfikovaná vozidla. Postavena bude na výjezdovém stanovišti pražské záchranné služby v Libni.

Armáda do boje proti šíření koronavirové nákazy poslala několik set vojáků. Téměř tisíc jich pomáhá policii při střežení hranice. Další se zapojili do rozvážení zdravotnického materiálu, který do Česka přivážejí letadla z Číny, i do další logistické pomoci. Na 180 logistiků z Pardubic a Semtína podle Dvořákové za deset dnů najezdilo 58.000 kilometrů a rozvezli 240 tun materiálu a vybavení.

Nedostatek respirátorů FFP3. Vládní zásilky zatím váznou

Armáda podle Dvořákové bude také například distribuovat materiál, který v úterý do Pardubic dopraví velkokapacitní Ruslan z čínského Šen-čenu. Vojenští zdravotníci se podílejí na testování lidí s podezřením na onemocnění koronavirem a na zřizování odběrových míst. Do okolí uzavřené oblasti kolem Litovle a Uničova byli nasazeni vojenští policisté, kteří pomáhají se střežením, i zdravotníci, kteří zajišťují nepřetržitou lékařskou péči pro lidi z uzavřených obcí.

Armáda také nabídla telefonickou psychologickou pomoc. Na dotazy týkající se současné situace chtějí vojenští psychologové odpovídat také prostřednictvím krátkých videí, která budou zveřejňovat na sociálních sítích.

čtk

Dnes, 17:14
V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách...
Dnes, 16:17
Mělník chce ve městě další odběrové místo pro testy na onemocnění COVID-19, a to se...
Dnes, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Dnes, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Farmářské trhy na pražské Kubáni
Dnes, 11:22
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
Dnes, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Dnes, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Dnes, 08:43
"Bohužel se to pořád opakuje. Nikdo se nepřihlásil," uvedl. Radnice dává přednost využití pro seniory...
Dnes, 07:37
Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech, řekla...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
Reklama