Armáda postaví pražským záchranářům nafukovací halu na dekontaminaci sanitek

Armáda postaví pro pražskou záchrannou službu nafukovací halu, která bude sloužit jako místo pro dekontaminaci sanitek, řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Nafukovací halu do Prahy přivezou a postaví ženisté z Bechyně.

Pražská záchranná služba zřídila výjezdovou skupinu, tzv. záchranářský tým speciálních činností. Poskytuje péči pacientům s podezřením na onemocnění způsobené novým typem koronaviru nebo s potvrzeným onemocněním. Vybaveni jsou ochrannými protichemickými obleky i například celoobličejovými maskami a filtroventilační jednotkou, které lze po použití očistit a znovu použít. Jejich dekontaminaci zajišťují pražští hasiči. Aby byli při práci chráněni před nepřízní počasí, pražští záchranáři požádali armádu o postavení přístřešku, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Podle Dvořákové vojáci do Prahy přivezou nafukovací halu o rozměrech asi osm metrů na 13 metrů, která je vysoká čtyři metry. Budou tak moci do ní vjet i dezinfikovaná vozidla. Postavena bude na výjezdovém stanovišti pražské záchranné služby v Libni.

Armáda do boje proti šíření koronavirové nákazy poslala několik set vojáků. Téměř tisíc jich pomáhá policii při střežení hranice. Další se zapojili do rozvážení zdravotnického materiálu, který do Česka přivážejí letadla z Číny, i do další logistické pomoci. Na 180 logistiků z Pardubic a Semtína podle Dvořákové za deset dnů najezdilo 58.000 kilometrů a rozvezli 240 tun materiálu a vybavení.

Nedostatek respirátorů FFP3. Vládní zásilky zatím váznou

Armáda podle Dvořákové bude také například distribuovat materiál, který v úterý do Pardubic dopraví velkokapacitní Ruslan z čínského Šen-čenu. Vojenští zdravotníci se podílejí na testování lidí s podezřením na onemocnění koronavirem a na zřizování odběrových míst. Do okolí uzavřené oblasti kolem Litovle a Uničova byli nasazeni vojenští policisté, kteří pomáhají se střežením, i zdravotníci, kteří zajišťují nepřetržitou lékařskou péči pro lidi z uzavřených obcí.

Armáda také nabídla telefonickou psychologickou pomoc. Na dotazy týkající se současné situace chtějí vojenští psychologové odpovídat také prostřednictvím krátkých videí, která budou zveřejňovat na sociálních sítích.

čtk

Dnes, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Dnes, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Dnes, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Dnes, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
Včera, 17:30
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
Včera, 16:48
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
Včera, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Včera, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Včera, 09:40
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
Včera, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama