Berounští hasiči mají za sebou sérii prověřovacích cvičení. Zaměřili se hlavně na byty

Stalo se v druhé polovině letošního ledna v berounských ulicích Okružní, Švermova a Tovární. Cvičení byla zaměřená na bytové požáry ve výškových budovách.

Cílem cvičení bylo prověření všech tří berounských směn profesionálních hasičů při rozvinutí hadicového vedení do poschodí a zajištění dveří do konkrétního bytu kouřovou přepážkou. Důležitou součástí byla i prověrka průjezdnosti příjezdových komunikací k objektům a následné ustavení požární techniky.

Špatné parkování se řidičům u Berouně může prodražit

„I když panelové domy vypadají zvenku velice podobně, každý z vybraných domů měl svá odlišná specifika, která vznikla v průběhu užívání. Proto se vždy po cvičení hasiči seznámili s daným objektem, především s bezpečnostním zajištěním vstupů do jednotlivých dveří a výtahů přes elektronické čipy a také s instalovanými technologiemi mobilních operátorů na střechách,“ připomíná kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý, ÚO Beroun, HZS Středočeského kraje.

V rámci požární prevence měli obyvatelé bytových domů volné a označené únikové cesty. Hasiči však apelují na respektování dopravních předpisů a dodržování průjezdných profilů pro požární techniku na přístupových komunikacích, především v nočních hodinách.

Policejní zásah v klubu středočeského zastupitele Pánka

„Na problematiku zásahů ve výškových budovách se budou berounští hasiči zaměřovat i nadále, v čemž jim pomohou i nové poznatky zjištěné v průběhu uvedených cvičení,“ doplňuje Hynek Černý.

Včera, 12:17
Smyslem projektu Nevyhazuj to je dát nepotřebným věcem nový domov a darovat je lidem, kteří...
Včera, 11:40
Nový babybox byl instalován na přání nemocnice v Mělníku v pavilonu T, který je vlevo...
Včera, 10:52
Zvýšení bezpečnosti provozu a současně zkrácení jízdních dob vlaků umožní právě dokončovaná rekonstrukce celkem šesti...
Včera, 10:10
Hlasování o návrzích, jak bude naloženo s milionem korun z rozpočtu Prahy 22, je ukončeno....
Včera, 08:06
Ministerstvo školství rozhodlo s ohledem na aktuální situaci o tom, že letošní zápisy do prvních...
28.3.2020
Kutná Hora, která patří k oblíbeným turistickým cílům, je v těchto dnech neobvykle vylidněná a...
28.3.2020
Město Nymburk upraví v roce 2020 ceny nájemného v městských bytech. Ty se nezvyšovaly od...
28.3.2020
Kutná Hora odpustí podnikatelům, kteří mají pronajaté městské prostory nebo pozemky, nájem za tři měsíce. Rozhodli o tom...
28.3.2020
Málokdo to věděl, ale na půdě pod střechou západního křídla Žerotínského paláce se ukrývala velká...
28.3.2020
Nejčastějšími příčinami zdlouhavého povolování staveb jsou chyby v žádostech, nekompletní dokumentace, chybějící souhlasy státních úřadů...
Reklama