Běžci zdolali horu Blaník

Zimní běh na Blaník, jeden z prvních půlmaratonů v roce 2020 v celé ČR, zná své vítěze. Čtyřicátý šestý ročník cesty z Vlašimi na legendární Blaník a pak zase zpět nebyl snadný, o to hezčí pocit to byl potom v cíli.

Zvlášť dobrý pro Jakuba Exnera s časem 1 hodina 38 minut a 38 vteřin, který se stal nejrychlejším mužem závodu, a Lujzu Slávikovou s časem 1 hodina 47 minut a 58 vteřin, nejrychlejší ženu. Jakub Exner přitom titul nejrychlejšího běžce Zimního běhu na Blaník obhájil z loňského ročníku.

„Uhrazeno bylo letos 518 registrací do závodu. Vyběhlo 464 běžců,“ uvedl organizátor závodu Ondřej Pojmon. Městskému domu dětí a mládeže Domečku Vlašim věnovali organizátoři částku 10 360 korun. „Z každého uhrazeného startovného bylo pro instituci, která poskytuje zázemí pro maminky s dětmi, cvičení, zájmové kroužky, sportovní aktivity a pořádá jiné jednorázové akce pro děti, věnováno 20 korun. Šek byl slavnostně předán 11. ledna při vyhlášení vítězů ředitelce Domečku Pavle Homolkové,“ dodal Pojmon.

Desítky dobrovolníků, perfektně logisticky a organizačně připravený závod, blanický rytíř, ceny získané díky ochotě sponzorů a natěšení organizátoři čekali na zhruba pětistovku běžců z celé republiky, Polska, Slovenska či Ruska v sobotu 11. ledna ráno na startu u Vlašimského zámku. Zima v Kraji pod Blaníkem je letos mírná, takže se závodníci nepotýkali se sněhem, ale místy s bahnem. Vzhledem k tomu, že první žena v cíli zvládla trasu „v silničkách“, nešlo o tak velkou překážku. Závod, startující ve dvou vlnách, jako tradičně odstartoval blanický rytíř, maskot Kraje blanických rytířů. Pro 27 nejlepších v devíti kategoriích pak měli organizátoři připraveny originální poháry ­– 3D modely rozhledny stojící na Velkém Blaníku a hodnotné ceny. Vítězem Zimního běhu na Blaník je však každý, kdo se zúčastnil a zdolal trať dlouhou 23,5 kilometru s převýšením 615 metrů.

bla

 

Nelogický osud americké základny ve Vietnamu není vysvětlen dodnes

Včera, 18:21
Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než...
Včera, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Včera, 11:14
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Včera, 09:01
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
5.8.2020
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
5.8.2020
Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí....
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
5.8.2020
Králův Dvůr na Berounsku otevře na přelomu října a listopadu novou třídu mateřské školy na...
5.8.2020
Nepřehlédnutelná starostka Mnichovic Petra Pecková vede středočeskou kandidátku STAN v nadcházejících krajských volbách. Na začátku...
Reklama