Bilance vánočního období ze svodky Příbramské policie

Dopravní nehody, z auta zmizely vánoční dárky pro děti, údery pěstí rozbil tři televize, snaha ukrást parabolické zrcadlo, pachatel využil zapomenuté klíče v zámku.

Neděle 29. prosince přinesla krátce po poledni na silnici I/18 v obci Svatý Jan dopravní nehodu. „Šestadvacetiletý motorista jedoucí ve směru na Sedlčany nestihl včas zastavit a narazil do zadní části automobilu, jehož řidič chtěl odbočit doleva a dával přednost protijedoucím vozidlům. Oba muži skončili v nemocnici s lehkým zraněním. Způsobená škoda se vyšplhala na 400 tisíc korun,“ informovala mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Na štědrý den v 17:05 hodin došlo v Milínské ulici v Příbrami, na 6,5 km silnice I/66, ke střetu osobního vozidla značky Ford s 58letým chodcem. Stejně starý řidič narazil levou přední částí automobilu do muže, který šel přes komunikaci. Ten utrpěl zranění ruky a na hlavě. „Dechová zkouška u motoristy byla negativní, chodec měl více než jedno promile alkoholu,“ dodala Schindlová. Příbramští policisté  žádají případné svědky, kteří by napomohli objasnit průběh nehody, aby se ozvali na telefonní číslo 974 879 527 (251).

Noci z 23. na 24. prosince využil  zatím nezjištěný pachatel k vloupání do vozidla, které bylo zaparkované v Příbrami. Odcizil z něj věci, jejichž hodnota činí 22 tisíc korun. Jednalo se o náramky, téměř tři sta prstenů z bižuterie, přívěsky na klíče, přes tři sta skřipců a spon do vlasů, zimní bundy, svetry, kalhoty a také perníková srdce.

Předchozí noc upoutalo pozornost zloděje jiné auto. Ze zavazadlového prostoru vzal koloběžku a plastovou židličku s motivem pohádky Ledové království, odrážedlo s motivem automobilu značky Bentley, sedm plyšových zvířátek, autodráhu, kosmetiku a dětské oblečení. Zmizely z něj vánoční dárky v celkové hodnotě osmi tisíc korun. Poškozením automobilu vznikla další škoda ve výši osmi tisíc korun.

Z neděle na pondělí se v jedné příbramské herně dopustil 35letý muž výtržnictví. Slovně tu napadal obsluhu hrubými urážkami, byl velmi agresivní a několika údery pěstí poškodil tři televizory. Kromě přečinu výtržnictví se bude zpovídat ještě z trestného činu poškození cizí věci.

Na Milínsku se kdosi pokusil ukrást 23. prosince silniční parabolické zrcadlo. Přitom ho rozlomil na dva kusy a znehodnotil. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Policisté následně dopadli viníky, jedná se o 30letého a 35letého muže. Ještě ten den jim sdělili podezření z přečinu krádeže.

Žena z Příbrami oznámila na linku 158, že jí kdosi vnikl do obydlí. Dotyčná během noci zapomněla zvenčí klíče v zámku dveří. Toho využil jakýsi nenechavec a zcizil jí kabelku, kterou měla v chodbě na věšáku. V ní se nacházelo dva tisíce korun, platební karta a stravenky.

Mezi 21. a 23. prosincem se neznámý pachatel vloupal do zahradního domku v Příbrami. Zloděj odsud ukradl dvě jízdní kola v hodnotě 65 tisíc korun.

Sklepní kóji v Březnici navštívil  nezvaný host v období od 20. do 23. prosince. Hodilo se mu 12 lahví vína, které si odnesl. Způsobená škoda byla stanovena na sedm tisíc korun.

Dnes, 17:33
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
Dnes, 16:40
Za necelé tři měsíce své existence pomohl Fond pro Kutnohorsko desítkám dětí a jejich rodin...
Dnes, 12:14
Při nepříznivém počasí prý zvony šepotají, při bouřce si vyprávějí o budoucnosti, za vichřice mluví...
Dnes, 10:40
V minulých dnech se konala kolaudace zrekonstruované sokolovny v Pečkách, jednoho z několika málo objektů,...
Dnes, 07:38
Národní muzeum otevřelo 2. července v pořadí už čtvrtou „pokoronavirovou“ výstavu, tentokrát s názvem Poklady...
Včera, 18:51
Malostranská beseda v červenci absentuje, přesněji se soustředí na program na Střeleckém ostrově. Muzika ale...
Včera, 18:19
První část silnice tvořící severní obchvat Slaného mezi napojením na silnici I/7 a Žižicemi byla...
Včera, 16:15
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
Včera, 15:42
Nový zookoutek v lesoparku v Kamýku přivítal první návštěvníky. Celý areál prošel zásadní proměnou, během...
Včera, 14:40
Do pěti let propojí Prahu 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m....
Reklama