Croissant nebo omeleta, romantická snídaně na Jiřáku

Metropole nabízí nespočet kulinářských příležitostí, mizerný fastfood už dávno není jediná možnost, jak se najíst venku. Kvalitní snídaně jsou teď k dispozici i v romantickém francouzském bistru LE CAVEAU přímo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad.

Odborníci často zdůrazňují důležitost ranního jídla pro zdraví. Jenže zdaleka ne každý si chce připravit jídlo doma, takže nezbývá než vyrazit do ulic. Pokud hladový měšťák mine základní fastfoodové svatostánky, zjistí, že Praha nabízí zajímavější a kvalitnější možnosti stravování.

„Můžete si vybrat z omelet a zapečených croissantů. Omelety děláme několik druhů například se sýrem Comté, rajčaty a šunkou nebo s pravými hřiby z českých farmářských vajec s domácím bylinkovým máslem, bagetou a malým salátkem s francouzským hořčicovým dresinkem,“ říká spolumajitel bistra Pavel Sochor.

Vedle toho si z nabídky můžete vybrat z několika verzí plněných croissantů z pekárny bistra a zapít to kávou z pražské pražírny Candycane. Na výběr je i čerstvý džus, který v bistru vyrobí z čerstvého ovoce přímo na místě.

„Vyrábíme své vlastní obložené chlebíčky ve francouzském stylu. Používáme na ně žitný a špaldový chléb s fíky z naší pekárny a na výběr je buď pomazánka z Creme fraiche a pažitky s avokádem a kajenským pepřem, olivová tapenáda, grilovaná rajčata a sýr, pomazánka z Creme fraiche a kopru, uzený losos a citron nebo Creme fraiche, kozí sýr a brusinky,“ dodává Sochor.

Není to samozřejmost ale v bistru si pečou francouzské slavné slané koláče – quiche sami. Ty obměňují několikrát do týdne. „Jako naším zákazníkům i vám prozradíme, že naše quiche jsou tak výborné proto, že jejich těsto děláme z těsta na croissanty, které je plné másla a dodává jim tedy jejich jedinečnou chuť. Můžete si u nás dát kousek se salátkem, a nebo si i odnést celý na vaši narozeninovou párty,“ říká Sochor.

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama