Další patro pavilonu interny v benešovské nemocnici je po rekonstrukci

Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově dokončila rekonstrukci prvního patra v pavilonu interny. Pacienti i personál získali modernější a komfortnější prostředí. Úpravy oddělení s více než 20 lůžky začaly koncem loňského roku a jsou součástí rozsáhlé rekonstrukce celé pětipatrové budovy, řekla Markéta Zikmundová z nemocnice.

Práce zahrnovaly výměnu elektrorozvodů a podlah a vybudování sociálních zařízení tak, aby byly dostupné z každého pacientského pokoje. Dříve museli pacienti využívat sociální zázemí na chodbě. Celé patro je také po rekonstrukci klimatizované a vybavené novým nábytkem. Podle primáře Martina Otavy se nové prostředí nedá srovnávat s předchozím stavem, který byl podle něj na hranici životnosti a neodpovídal 21. století.

Pavilon interny je jedním z nejstarších v areálu. V první etapě, která skončila loni na jaře, dělníci opravili endoskopické centrum v suterénu, interní ambulance v přízemí a lůžkové neurologické oddělení ve třetím patře. Druhá etapa se zaměřila na úpravy prvního a druhého patra. Zrekonstruované druhé patro se otevřelo letos v lednu, první slouží pacientům do tohoto měsíce.

„Je až neuvěřitelné, že v době, kdy se kvůli pandemii nového typu koronaviru musel výrazně přeorganizovat provoz nemocnice, jsme dokázali dokončit modernizaci dalšího patra interního pavilonu. Děkujeme stavebním firmám, které vše stihly v termínu, a samozřejmě největší poděkování patří našim zaměstnancům, pro něž to nebylo lehké období,“ uvedl ředitel nemocnice Roman Mrva.

Nyní se pracuje ještě v části suterénu a rekonstrukci má před sebou čtvrté patro, kde je v provozu následná rehabilitace. V pátém patře se nachází dětské oddělení, které bylo renovováno jako první již v roce 2017.

čtk

Dnes, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Dnes, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Dnes, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Dnes, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
Včera, 17:15
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:45
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
7.8.2020
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
7.8.2020
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Reklama