Den Země: Výměna know-how Prahy a Tchaj-wanu i úklid v Mníšku

Jeden z pytlomatů v Mníšku pod Brdy, kam lidé při úklidu vhazovali odpadky.

Hlavní město Praha ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a s tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Akce se konala přede Dnem Země, který připadl na 22. dubna a v mnoha koutech České republiky jej nebo následující víkend využili k úklidu okolí.

„Hlavní přínos kulatého stolu je pokračování ve výborných vztazích, které Praha s Tchaj-wanem má a ve vzájemném vyměňování zkušeností v naplňování svých klimatických plánů a strategiích. Jak Praha, tak Tchaj-wan se v rámci boje proti klimatickým změnám snaží hledat ta nejlepší možná řešení. Tchaj-wan je technologická velmoc, která má Praze a potažmo i dalším co nabídnout,“ tlumočil pro Náš REGION slova náměstka pražského primátora Petra Hlubučka jeho asistent Tomáš Nakládal.

Do Brna putují respirátory, dostalo je darem od Tchaj-wanu

Hledání možností společných projektů

Kulatého stolu, ke kterému bylo připojit se online, se zúčastnili primátor Zdeněk Hřib, tchaj-wanský ministr zahraničí Joseph Wu, předseda Komise Rady hlavního města Prahu pro udržitelnou energii a klima Martin Bursík a mnozí další. Praha i Tchaj-wan v těchto oblastech realizují řadu inovativních a ambiciózních projektů a opatření, přičemž kulatý stůl odstartoval vzájemný dialog s cílem dlouhodobé výměny odborného know-how, příkladů dobré praxe, efektivních opatření a hledání možností společných projektů.

Akce Ukliďme svět vrcholí, lidé naplánovali stovky úklidů

V Mníšku při úklidu pomohly pytlomaty

Den Země, který byl kulatým stolem připomenut, v České republice „zakořenil“ – v mnoha obcích, městech, lesích či parcích pořádají v té době úklid. I letos tomu tak bylo. Kupříkladu v Mníšku pod Brdy letos umístili pytlomaty, kam lidé odpadky vhazovali. „Obrátilo se na nás několik občanů s dotazem, zda budeme pokračovat v dobrovolnických úklidových akcích, aby se do nich mohli zapojit. A právě celosvětově připomínaný Den Země se nám zdál jako vhodná příležitost pro uspořádání větší úklidové akce,“ uvedla tamní místostarostka Dana Dalešická.

Dnes, 12:36
Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně...
Dnes, 11:23
Radní města Hořovice usilovali o prodloužení podchodu pod vlakovým nádražím v Hořovicích již nejméně deset...
Včera, 14:48
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:48
Rakovničtí kriminalisté objasnili případ přisvojené historické hasičské koňské stříkačky tovární značky R. A. Smekal Praha-Smíchov,...
Včera, 11:33
Devatenáctiletý mladík nacházel v lese u Prahy dva dny po sobě nebezpečné relikty z druhé...
8.5.2021
V současné době už lze psychologické poradenství a diagnostiku – při dodržení hygienických a dalších...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
6.5.2021
Kino projektoval světoznámý architekt Osvald Polívka (1859–1931), autor řady nymburských významných budov, mimo jiné je...
5.5.2021
Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce...
5.5.2021
Projekt je realizován podle návrhu Ing. arch. Tomáše Šantavého. Římskokatolické farnosti Kolín se v roce...
4.5.2021
Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně...
Reklama