Dnes se rozhoduje o provozovateli Šlechtovy restaurace ve Stromovce

Výběrová komise městské společnosti Obecní dům se dnes sejde kvůli novému provozovateli Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce. Uvedla to mluvčí Obecního domu Karolina Ouředníčková. Na základě rozhodnutí rady města komise vyhlásila loni na konci října otevřené výběrové řízení.

Obecní dům už přitom v létě vybral v uzavřeném tendru coby provozovatele Vinohradský pivovar. S městem ale ještě neměl uzavřenou smlouvu na správu budovy. To později vyvolalo spor v magistrátní koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Konečné rozhodnutí o provozovateli má představenstvo Obecního domu.

Obálky s přihláškami byly otevřeny 23. prosince. Výběrová komise má na základě jejich vyhodnocení rozhodnout o dalším postupu, uvedla Ouředníčková. Počet přihlášených firem ani další podrobnosti k přihlášeným zájemcům nesdělila.

Provozovatel by měl získat smlouvu na deset let. Minimální částka měsíčního nájmu, kterou museli zájemci nabídnout, byla 90.000 korun bez DPH. Podmínkou účasti bylo také složení jistoty ve výši nájemného. Prostory Šlechtovy restaurace může provozovatel využívat k pořádání společenských nebo vzdělávacích akcí, případně k poskytování takzvaných doplňkových služeb.

Původní výběr Vinohradského pivovaru coby provozovatele Šlechtovy restaurace, který Obecní dům učinil v době, kdy neměl smlouvu o správcovství objektu, označili představitelé Spojených sil za neplatný. Kvůli soutěži pak vznikl spor v koalici. Zástupci Prahy Sobě uvedli, že Obecní dům připravoval všechny podklady a má zkušenosti s gastroprovozem i pořádáním kulturních akcí. Radní nakonec doporučili Obecního domu, aby vypsal otevřené výběrové řízení.

Budova Šlechtovy restaurace vznikla v 17. století jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla od 19. století, naposledy ji vedl Antonín Šlechta, za něhož fungovala do druhé světové války. Následně byla znárodněna.

Objekt je nyní národní kulturní památkou, jehož vlastníkem je hlavní město. Záchrana objektu, který dlouho chátral, začala před dvěma lety. Město předpokládá, že za rekonstrukci zaplatí 120 milionů korun.

čtk

Retro rady hospodyňkám 10: Zubní kaz není nic příjemného

Dnes, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Dnes, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Dnes, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Dnes, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
Včera, 17:15
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:45
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
7.8.2020
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
7.8.2020
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Reklama