Do Prahy dorazilo 53tisíc respirátorů pro zdravotníky

roušky

Praha obdržela zásilku 53.000 respirátorů, rozděleny budou zejména zdravotníkům. Na twwiteru to napsal primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Jde o část dodávky ochranných pomůcek z Číny, kterou objednalo ministerstvo vnitra. Hlavní město také nakoupilo v souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru dalších asi 3,5 milionu roušek a respirátorů za 123 milionů korun.

„Jde o respirátory typu KN95, což by mělo být ekvivalentní N95 a FFP2,“ uvedl primátor. Původně mělo hlavní město dostat asi 64.000 respirátorů, ministerstvo zdravotnictví ale podle primátora část použije pro své nemocnice.

Respirátory se od roušek liší tím, že chrání toho, kdo je nosí. Rouška naopak chrání okolí nakaženého, proto se jejich nošení doporučuje například v době chřipkové epidemie u nemocných. Třída FFP2 je druhou nejvyšší třídou ochrany. Ministerstvo zdravotnictví už dříve informovalo, že by měly být dostupné pro zdravotníky. Nejvyšší třídu ochrany FFP3 chce směřovat na oddělení ARO, JIP nebo pro zubaře, kteří se při své práci setkávají s aerosoly, tedy kapénkami.

Radní Prahy pro zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě) pro ČTK již dříve uvedla, že hlavního města dohoda s dodavateli se týká objednávky třívrstvých chirurgických roušek v ceně 20 korun za kus a respirátorů typu FFP2 po 120 korunách. Pomůcky měly dorazit z Indie a Turecka.

Praha si na nedostatek pomůcek opakovaně stěžovala, čeká také na dodávku 15.000 respirátorů z dodávky, kterou centrálně objednal Plzeňský kraj.

čtk

Mysleli, že hranice začíná na konci louky. Byli ale už na polském území

Dnes, 18:59
Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil na podporu kulturních institucí projekt vstupenek na Nic....
Dnes, 18:02
Příbram snižuje o polovinu nájemné podnikatelům, kteří mají provozovny v městských objektech. Opatření platí ode...
Dnes, 16:06
Praha je hospodářským centrem státu a její ekonomický výkon tvoří stabilně přibližně čtvrtinu hrubého domácího...
V Horoměřicích se do distribuce roušek pro seniory zapojili všichni zaměstnanci obecního úřadu.
Dnes, 15:56
V době šíření koronavirové infekce jsou v plné polní i radnice na Praze západ. V...
Dnes, 12:51
Automobilka Škoda Auto prodloužila odstávku výroby ve všech třech českých závodech kvůli pandemii koronaviru nejméně do 14. dubna,...
Dnes, 12:09
Jde například o seriál Podzemní Čechy, věnovaný příbramskému stříbrorudnému hornictví, v němž podzemím březohorských dolů...
Dnes, 11:08
Město spustilo také bezplatnou linku psychologické pomoci. Vprovozu je v pracovní dny od 14 do...
Dnes, 10:34
Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních prostředků,...
Dnes, 07:35
Berounské pracoviště městského úřadu na Husově náměstí, v ulici Pod Kaplankou a na třídě Politických...
Včera, 18:29
Areál řevnického amfiteátru bude ve dnech 5. a 6. června zet prázdnotou. Vzhledem k aktuální...
Reklama