Drahá rekonstrukce akvaparku vadí příbramské ODS

Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400 milionů korun. Podle usnesení místní rady ODS je takový projekt nereálný a megalomanský.

Starosta Jan Konvalinka sdělil, že městská rada se bude požadavkem ODS zabývat na nejbližším jednání. Poukázal na to, že projekt má zatím schválený jen záměr. Stále tedy není jisté, že se město do náročné investice pustí.

Předseda příbramské ODS Miroslav Peterka řekl, že občanští demokraté nejsou proti opravám akvaparku, ale prosazují úspornější variantu. Konvalinka v prohlášení připomněl, že zastupitelstvo již v minulém volebním období schválilo záměr rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě a Rada města je tím vázána.

„V tomto duchu pokračujeme v přípravné fázi, jejímž vyvrcholením bude výsledek veřejné zakázky,“ uvedl starosta. Konečná cena rekonstrukce bude podle něj známa až po skončení tendru. „Teprve potom budou zastupitelé hlasovat o tom, zda rekonstrukce za daných podmínek proběhne či nikoliv,“ dodal.

Kromě vysokých nároků na rozpočet města si za vstup do nového příbramského akvaparku a koupaliště nejspíš pořádně připlatí i rodiny s dětmi. Vyplynulo to z ceníku, který byl součástí prezentace z pracovní porady zastupitelů. Na výrazné zdražení vstupného upozornil Náš region už v loni.

Rodina se dvěma dětmi, která podle současného ceníku zaplatí 350 korun za tříhodinový vstup do plaveckého bazénu, páry, vířivky a na tobogány, podle nového ceníku dá za obdobný vstup už 780 korun. Pokud si připlatí i za vstup do sauny, cena dosáhne 890 korun. Současně v novém akvaparku přibude i možnost celodenního rodinného vstupného za 990 korun, se saunou pak za 1090 korun.

Podražit má i letní koupaliště. Nový ceník už nepočítá s celodenním rodinným vstupným za 120 korun, tak jak tomu bylo doposud. Nové celodenní vstupné pro dospělého má být 80 korun, děti, studenti a senioři pak zaplatí za vstup 60 korun. „Navrhované ceny nemusí být konečné,“ uvedla tehdy mluvčí Příbrami Eva Švehlová.

Za vstup do nového akvaparku si rodiny s dětmi připlatí skoro pětistovku

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. O rekonstrukci se začalo mluvit v roce 2016. Z předložených variant obnovy zastupitelé v minulosti vybrali tu, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy.

Příbram řídí ANO a ODS s Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. ANO má v zastupitelstvu 12 křesel, ODS dvě. Hnutí ANO stačí k udržení většiny v zastupitelstvu jeden partner. Peterka zdůraznil, že ODS není v koalici, protože se nepodepisovala žádná koaliční smlouva.

Dnes, 18:10
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
Dnes, 17:11
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
Dnes, 14:59
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
Dnes, 13:20
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Dnes, 11:11
S žádostí o poskytnutí finanční pomoci formou neinvestiční dotace se na Středočeský kraj obrátila předsedkyně...
Včera, 19:10
V provizorním operačním a informačním středisku si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat.
Včera, 17:50
Dalším případem pytláctví, kdy padli dva jeleni, se zabývají rakovničtí kriminalisté.
Včera, 17:11
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Včera, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Včera, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Reklama