Dvojice se vloupala do benešovského plaveckého bazénu, vzala automat na žvýkačky a pokladničku

Do areálu plaveckého bazénu se podle policie v Benešově vloupali dva dosud neznámí muži. Ti poškodili hlavní vstupní dveře, kterými se dostali do budovy. Odcizit měli automat na žvýkačky a pokladnu. Pátrá po nich policie.

Ve středu 19. února, přesněji kolem čtvrté hodiny ranní, se do areálu plaveckého bazénu v Benešově vloupali dva dosud neznámí muži. Ti poškodili hlavní vstupní dveře a těmi se následně dostali do interiéru budovy.

„Zde odcizili automat na žvýkačky a plastovou pokladnu s finanční hotovostí, která patří nadačnímu subjektu. Celkově tak způsobili škodu přesahující třicet tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Benešově Veronika Čermáková.

Pohyb pachatelů zachytily nainstalované kamery. Jeden z mužů je podle popisu policie vysoký přibližně 180 – 190 cm, hubené postavy. Zdánlivé stáří 30 až 40 let. V době vloupání byl oblečen do tmavé bundy s  kapucí, kterou měl na hlavě. Bunda má navíc na prsou reflexní pruh. Na nohou měl tmavší dlouhé kalhoty. Obut byl do tmavých nebo černých bot a na dlaních měl rukavice černé barvy.

Druhý muž je vysoký přibližně 170 – 180 cm. Zdánlivé stáří 30 až 40 let, hubené postavy. Na sobě měl bundu světlejší barvy a přes hlavu kapuci. Na hlavě pod kapucí měl ještě kšiltovku s rovným kšiltem a černou kulatou nálepkou. Na nohou měl světlejší kalhoty, které mají u kotníků z vnitřní strany světlé prvky připomínající záplaty. Na levé straně opasku u kalhot měl menší světlou brašnu. Obut byl do tenisek se světlými nebo reflexními tkaničkami. Část bot nad patou je tmavá. Na botách je znak připomínající tenisky Jordan (znak osoby ve výskoku). Boty mají také světlý lem podrážek. Na zádech nesl světlý sportovní batoh s reflexními prvky – proužky do tvaru písmene ,,V“. Zipy u batohu jsou černé barvy.

„Vzhledem k tomu, že se policistům dosud nepodařilo muže vypátrat, žádají tak veřejnost o pomoc a spolupráci,“ dodala mluvčí.

Jakékoliv informace, které by přispěly ke ztotožnění mužů a objasnění případu, přijmou policisté na telefonním čísle 974871700 nebo na emailové adrese: bn.oo.benesov@pcr.cz . Využít můžete také linku tísňového volání 158.

Včera, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Včera, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Včera, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Včera, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
8.8.2020
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
8.8.2020
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
7.8.2020
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
7.8.2020
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Reklama