Empatie jdou stranou: Koťátka jsou bez domova, jejich osud je městu ukradený

Reakce starosty Rožmitálu Pavla Bártla na odstranění domku pro kočky je mrazivá. Jedná se o domek pro opuštěnou kočku s koťaty, který dva senioři umístili před dům na místním sídlišti.

Senioři Jarmila Drechslerová a Karel Lukovics se na redakci obrátili dopisem, ve kterém popsali, jak se začali starat o kočku s dvouměsíčními koťaty, kterým postavili malý domeček u panelového domu a jak se o ně starali. Domek následně nechalo město odstranit, senioři v dopise také kriticky popsali chování starosty Bártla.

„Je nám s přítelem 70 a 80 let, ale něco tak arogantního a sebestředného funkcionáře města jsme ještě nezažili. Brutální jednání jako s posledním hadrem. Co bylo zařízeno, to ho nezajímalo a zvířátka ho také nezajímala,“ popsala Drechslerová.

To se ale starostovi ani trochu nelíbilo. „V zásadě to také napomůže směrem k aktivitě, kterou jsem hodlal vyvinout,“ reagoval mnohoznačně starosta Bártl.

Senioři také tvrdí, že domek měli od dnes již zesnulého starosty Vondráška povolen. Starosta Bártl ale tvrdil opak. „Rada města pod vedením pana Vondráška již v listopadu rozhodla o odstranění a zaslala výzvu! Bez reakce,“ uvedl starosta Bártl.

Rožmitálský starosta se s tím nepáře: Domek pro opuštěnou kočičku označil za skládku a odstranil ho

Ve skutečnosti navrhl odstranění starosta Bártl na letošní radě 22. března, jak ukazuje část dokumentu, který redakci zaslal: „Mgr. Bártl: vzhledem k tomu, že do dnešního dne nebyl nepořádek odstraněn, navrhuji, aby odstranili technické služby.“ Po projednání dal starosta Bártl hlasovat o usnesení na základě něhož technické služby pozemek vyklidily.

Faktem ale je, že o zaslání výzvy k odstranění kočičího domku skutečně rozhodl ještě tehdejší starosta Vondrášek, jak vyplývá ze zápisu rady z listopadu 2020: „Odbor výstavby a životního prostředí napíše výzvu k odstranění.“

A výzva k odstranění domku zůstala bez odezvy či náznaku řešení. „V první mojí Radě v pozici místostarosty se to zase řešilo. Když se nic nedělo, na další stížnosti se reagovalo v březnové Radě, kde jsem si již usnesení nechal udělat,“ dodal Bártl.

Ne všichni lidé z okolí jsou z koček nadšeni. „Boudička z papíru, staré jídlo. Myslím, že napadání našeho pana starosty je v tomto případě zbytečné a vše bylo oprávněné. Velice dojemný příběh o kočičkách má také svou stinnou stránku,“ reagovala předsedkyně bytového družstva Renáta Čapková.

„I v současné době, když domeček není a jsou tam jen misky, jsem kontaktován, proč to tam je atd., podotýká Bártl.

Další osud koček bez přístřešku je tak zřejmě krajně nejistý.

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama