Fandové říčanského fotbalu se dočkají nové tribuny

Fotbalová tribuna v centru Říčan, postavená ku příležitosti spartakiády v roce 1975 v akci „Z“, má už svá nejlepší léta za sebou. Teď ji čeká kompletní rekonstrukce za 7,2 milionu korun. Po ní má poskytovat komfortnější zázemí hráčům fanouškům. Oprava má trvat pět měsíců.

Stavební firma vybuduje šatny s vlastním sociálním zařízením, kompletně obnoví vnitřní povrchy v interiéru. Kromě vnitřních prostor opraví také střídačky pro hráče, část fasády, sedáky v hledišti a střechu. Nově přibude osvětlení k upravenému chodníku k tribuně.

„Fotbalový klub FK Říčany je potěšen, že po téměř tříleté spolupráci mezi klubem a městem se podařilo dotáhnout záměr rekonstrukce šaten v tribuně do stavu, kdy se již rozběhly stavební práce,“ komentoval zahájení rekonstrukce předseda FK Říčany Milan Čížek.

Významnou část financí ve výši 4,7 milionů korun získal fotbalový klub FK Říčany je potěšen z dotací MŠMT. Zbylou část ve výši 2,26 milionu korun doplatí město ze svého rozpočtu a klub přispěje ze svého 240 tisíci korun.

„Konečně. Sen říčanských fotbalistů se začíná plnit. Projektová příprava i legalizace stavby zabrala několik let a teď už se začíná reálně pracovat,“ uvedl starosta Vladimír Kořen.

Říčany budou mít nové dopravní hřiště, rozhodli o tom lidé

Fotbalový klub Říčany, který na tomto hřišti působí, se dohodl s městem na spolupráci. Klub má pozemek v pronájmu a zajišťuje zde úklid a běžnou údržbu. Areál včetně tribuny patří městu a její kompletní rekonstrukci dlouho bránil fakt, že se jednalo o černou stavbu.

„Realizací této akce vytvoříme pro všechny členy klubu důstojné podmínky pro sportovní činnost a další rozvoj především mládežnického sportu. Ukončení stavebních prací by mělo být v listopadu tohoto roku a v jarní sezoně 2021 bychom již měli být v novém důstojném prostředí. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na vyřízení všech náležitostí související s projektovou dokumentací, stavebním řízením, výběrovým řízením a zpracováním žádosti o dotaci MŠMT,“ dodal šéf klubu.

Pod hlavičkou FK Říčany působí aktivně osm mužstev, šest z nich je mládežnických. Tréninky v areálu jsou každý den a o víkendech probíhají zápasy a turnaje všech kategorií. Hráči budou moci po rekonstrukci využívat nové šatny včetně sociálního zařízení (koupelna, WC), které už byly v havarijním stavu. Stavební úpravy mají také odvést vlhkost z budovy.

Oprava vozovky na dálnici u Mnichova Hradiště pokračuje podle harmonogramu

Stavební úpravy mají být na stávajícím půdorysu tribuny, bez zásadních dispozičních změn. Připojení na kanalizaci se předpokládá až v červnu roku 2021. Dočasně tedy bude sloužit nově vybudovaná splašková kanalizační jímka. Hlavní rozvody vodovodu budou zachovány.

„Firma provede i rozvody vzduchotechniky pro odvětrání šaten a příslušenství. Úprava střídaček pro hráče si vyžádala změnu uspořádání sezení na tribuně u spodního ochozu hlediště. Dělníci zde odstraní stávající lavice včetně zámečnických konstrukcí. Komfortnější přístup pro diváky do hlediště zajistí dvě nová pomocná schodiště i nový osvětlený chodník,“ dodala mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

Dnes, 15:20
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Dnes, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Dnes, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Včera, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Včera, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Včera, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Včera, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
Reklama