Fandové říčanského fotbalu se dočkají nové tribuny

Fotbalová tribuna v centru Říčan, postavená ku příležitosti spartakiády v roce 1975 v akci „Z“, má už svá nejlepší léta za sebou. Teď ji čeká kompletní rekonstrukce za 7,2 milionu korun. Po ní má poskytovat komfortnější zázemí hráčům fanouškům. Oprava má trvat pět měsíců.

Stavební firma vybuduje šatny s vlastním sociálním zařízením, kompletně obnoví vnitřní povrchy v interiéru. Kromě vnitřních prostor opraví také střídačky pro hráče, část fasády, sedáky v hledišti a střechu. Nově přibude osvětlení k upravenému chodníku k tribuně.

„Fotbalový klub FK Říčany je potěšen, že po téměř tříleté spolupráci mezi klubem a městem se podařilo dotáhnout záměr rekonstrukce šaten v tribuně do stavu, kdy se již rozběhly stavební práce,“ komentoval zahájení rekonstrukce předseda FK Říčany Milan Čížek.

Významnou část financí ve výši 4,7 milionů korun získal fotbalový klub FK Říčany je potěšen z dotací MŠMT. Zbylou část ve výši 2,26 milionu korun doplatí město ze svého rozpočtu a klub přispěje ze svého 240 tisíci korun.

„Konečně. Sen říčanských fotbalistů se začíná plnit. Projektová příprava i legalizace stavby zabrala několik let a teď už se začíná reálně pracovat,“ uvedl starosta Vladimír Kořen.

Říčany budou mít nové dopravní hřiště, rozhodli o tom lidé

Fotbalový klub Říčany, který na tomto hřišti působí, se dohodl s městem na spolupráci. Klub má pozemek v pronájmu a zajišťuje zde úklid a běžnou údržbu. Areál včetně tribuny patří městu a její kompletní rekonstrukci dlouho bránil fakt, že se jednalo o černou stavbu.

„Realizací této akce vytvoříme pro všechny členy klubu důstojné podmínky pro sportovní činnost a další rozvoj především mládežnického sportu. Ukončení stavebních prací by mělo být v listopadu tohoto roku a v jarní sezoně 2021 bychom již měli být v novém důstojném prostředí. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na vyřízení všech náležitostí související s projektovou dokumentací, stavebním řízením, výběrovým řízením a zpracováním žádosti o dotaci MŠMT,“ dodal šéf klubu.

Pod hlavičkou FK Říčany působí aktivně osm mužstev, šest z nich je mládežnických. Tréninky v areálu jsou každý den a o víkendech probíhají zápasy a turnaje všech kategorií. Hráči budou moci po rekonstrukci využívat nové šatny včetně sociálního zařízení (koupelna, WC), které už byly v havarijním stavu. Stavební úpravy mají také odvést vlhkost z budovy.

Oprava vozovky na dálnici u Mnichova Hradiště pokračuje podle harmonogramu

Stavební úpravy mají být na stávajícím půdorysu tribuny, bez zásadních dispozičních změn. Připojení na kanalizaci se předpokládá až v červnu roku 2021. Dočasně tedy bude sloužit nově vybudovaná splašková kanalizační jímka. Hlavní rozvody vodovodu budou zachovány.

„Firma provede i rozvody vzduchotechniky pro odvětrání šaten a příslušenství. Úprava střídaček pro hráče si vyžádala změnu uspořádání sezení na tribuně u spodního ochozu hlediště. Dělníci zde odstraní stávající lavice včetně zámečnických konstrukcí. Komfortnější přístup pro diváky do hlediště zajistí dvě nová pomocná schodiště i nový osvětlený chodník,“ dodala mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

1.12.2020
Zdravotníci nemocnice v Říčanech (AGEL) v odběrovém místě na odběr vzorků na covid-19 zvládli za první měsíc...
30.11.2020
Současná epidemická situace bohužel nedovoluje lidem setkávat se tak, jak by si přáli. Rozsvícení vánočního...
30.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
30.11.2020
Nasazené roušky, dezinfekce rukou a dozor pedagogů u vchodu, ale hlavně radostné vítání se spolužáky...
29.11.2020
Toto sousloví popisuje staré Rómské přísloví, které znamená něco jako: „Hovno neschováš, i když ho...
29.11.2020
Léčebné pobyty v Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy probíhají i přes nepříznivou epidemickou...
28.11.2020
Změna územního plánu v Říčanech umožní developerům zalít betonem o čtvrtinu větší plochu zeleně při...
27.11.2020
Děti v základních školách náměstí Bratří Jandusů a U Obory mají k dispozici moderní 3D tiskárny. Ty...
26.11.2020
V Jílovém u Prahy zastavili policisté auto řízené cizincem, který měl před jízdou pít alkohol. Jeho...
26.11.2020
Starosta Říčan u Prahy Vladimír Kořen (Klidné město) se vzdá 16. prosince funkce starosty města...
25.11.2020
Město Říčany se proti rozsudku soudu neodvolá a zahájí převod 31 bytů na Komenského náměstí...
Reklama