Fond pomůže dětem i školám na Kutnohorsku řešit domácí výuku v obtížné situaci

Nadační fond Eduzměna, který na Kutnohorsku spustil projekt s cílem zlepšit místní vzdělávání, zřídil Fond pro Kutnohorsko na pomoc dětem, jejich rodičům i školám v případě, že se po zavedení distanční výuky spojené s aktuální koronavirovou krizí dostali do obtížné situace. Počáteční vklad do fondu ve výši 2 milionů korun věnovaly dvě ze zakládajících nadací NF Eduzměna – Nadační fond Avast a Nadace České Spořitelny do něj přispěly jedním milionem korun.

Žádat o příspěvky z fondu mohou mateřské, základní a střední školy, dětské domovy, neziskové organizace působící v oblasti vzdělávání či pracující s ohroženými dětmi a jejich rodinami, MAS Kutnohorsko a zřizovatelé škol v obci s rozšířenou působností (ORP) Kutná Hora. Organizace mohou žádat o příspěvky  do výše 50 000 Kč, které využijí na technologické vybavení žáků, podporu komunikace mezi učiteli a žáky či na zajištění vzdálené výuky pro ohrožené skupiny dětí tak, aby se mohly vzdělávat stejně jako jejich vrstevníci. Lze požadovat i vyšší částku, takové případy je ale třeba konzultovat s koordinátorem výzvy.

„Vizí Eduzměny je zajistit rovné šance ve vzdělávání pro všechny děti bez ohledu na jejich rodinné zázemí. Právě současná krizová situace, kdy jsou žáci při učení odkázáni na pomoc rodičů a moderních technologií, nahrává dalšímu znevýhodnění dětí z ohrožených skupin, jako jsou děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti se speciálními vzdělávacími potřebami,  v náhradní rodinné péči či děti cizinců. Právě je chceme z Fondu pro Kutnohorsko podpořit především,“ uvedl Zdeněk Slejška, ředitel Nadačního fondu Eduzměna, a dodal: „Z fondu nicméně rádi poskytneme prostředky pro jakékoliv další aktivity, které pomohou nastalou situaci ve vzdělávání řešit a které mají potenciál usnadnit výuku dětí.“

Peníze z fondu tak půjdou například na vybavení pro žáky,  jako jsou notebooky, internetové připojení a jeho instalace, neomezené tarify pro učitele, kteří mnohdy s dětmi a jejich rodinami komunikují ze svých soukromých telefonů, zajištění tlumočníků pro žáky-cizince, terénní podporu pro žáky a jejich rodiny či pomoc při doučování, zajištění učebních pomůcek a poskytnutí konzultací. O podporu lze žádat až do 30. června 2020.

Podrobnější informace o Fondu pro Kutnohorsko včetně odkazu na výzvu a formulář pro podání žádosti naleznete nawww.eduzmena.cz/fond-pro-kutnohorsko/.

edu

Ve středočeských městech se opět otevřou tržiště

Zámek ve Zruči nad Sázavou
18.2.2021
V době šíření koronavirové infekce pomáhají psychice i imunitě procházky na čerstvém vzduchu. Příjemnou procházku...
statické tříkrálové pokladničky
4.2.2021
Od prvního do dvacátého čtvrtého ledna 2021 probíhala v České republice tříkrálová sbírka do tzv....
3.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.2.2021
Náročná doba zastavila kulturní život všude na světě. Není divu, že i akce připravené k...
18.12.2020
Za krajně nejasných okolností odhlasovali zastupitelé městyse Suchdol 17. prosince převod 2 milionů korun, vodovodu,...
13.12.2020
Zastupitelé městyse Suchdol v okrese Kutná Hora budou 17. prosince hlasovat o převodu vodovodu a...
Středisku Atrium sídlí v bývalé školce
11.12.2020
Oblastní charita Kutná Hora, největší nezisková organizace na Kutnohorsku, působí již více než čtvrt století....
3.12.2020
Ve středních Čechách v noci na dnešek napadl sníh, řidiči by měli být opatrní. V...
Kutnohorské informační centrum
24.11.2020
Informačním centrem roku se za Středočeský kraj stalo kutnohorské „íčko“, které zvítězilo z celkového počtu...
24.11.2020
Obyvatele městyse Suchdol v okrese Kutná Hora čeká nejspíše citelné zdražení vody. Postup města, kdy chce...
23.11.2020
Podezřelé okolnosti převodu vodovodu a kanalizace, který je v majetku obce Suchdol v okrese Kutná...
Reklama