Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Rakovník má nakročeno stát se špičkou ve svém oboru

V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš rozšířena a provádí jí jen několik zdravotnických zařízení.

Jde někdy i o ambulantní metodu chirurgické léčby stresové inkontinence, u které se používá speciálně vyvinutá polypropylenová páska, pomocí níž se vytvoří podpora pro močovou trubici. Je to typická metoda minimálně invazivní chirurgie, která je prováděna v lehké a někdy až v lokální anestezii.

K přednostem rakovnické nemocnice v rámci operační metody TVT patří rychlá diagnostika, časný operační termín a jako jediná v České republice provádí rakovničtí lékaři ještě navíc buď povolení, nebo dotažení pásky do dvou dnů po operaci.

„Kvůli TVT jsem byl na školení v Německu, protože existují situace, kdy metoda TOT nestačí a je nedostatečná a já bych stejně chtěl klientkám pomoci. Z mých zkušeností vyplývá, že je vhodná u mladších žen, kdy nehrozí chronická bolest kyčlí, která se velmi špatně poté léčí a nevadí při pohlavním styku. Dále ji používám, pokud je močová trubice naprosto nepohyblivá anebo se jedná o močovou trubici, kde svěrač nefunguje ani maličko. Pak mám ještě zkušenost, že funguje lépe u žen, které mají úniky ve stoje a při kýchnutí vleže moč udrží,“ uvedl primář Gynekologicko-porodnického oddělení rakovnické nemocnice MUDr. Radek Poláček.

První nádoby pro komunitní kompostování předalo Kladno k používání

Inkontinence, tedy nekontrolovaný únik moči ničí lidem životy, dochází k němu při fyzické činnosti nebo mnohdy také při kašli či smíchu. Pacientky s touto chorobou přestávají aktivně žít, chodit do kin, do divadel, na koncerty, do přírody. Jejich jedinou starostí při opuštění domova je myšlenka na únik moči, jestli je po cestě dostatek toalet, nebo zda bude společensky únosné pohybovat se mezi lidmi.

„Velmi často také tyto pacientky málo pijí v představě, že pokud budou málo pít, budou chodit méně na WC. Bohužel to není pravda a ještě si tím mohou zhoršit jiné choroby, například vysoký krevní tlak, žlučníkové a ledvinové kameny a podobně,“ upřesnil primář

Mezi lidmi je bohužel velmi rozšířený názor, že tyto potíže patří k věku a nedá se s nimi nic dělat. To je ovšem velký omyl. Urogynekologická ambulance v rakovnické nemocnici může těmto pacientkám nabídnout širokou diagnostiku a farmakologickou i operační léčbu. Disponuje kvalitním urodynamickým přístrojem, což je specializovaný počítač se senzory měřícími tlak v močovém měchýři a v dutině břišní.

„Dále provádíme i vyšetření pánevního dna a močového měchýře na ultrazvukovém přístroji s 4D zobrazením. Ambulance používá k farmakoterapii široké spektrum léků tlumícími únik moče nebo náhlé nucení,“ doplnil doktor Poláček.

Specifický fenomén sběratelství. Zubatá záliba

Dnes, 15:01
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
Dnes, 09:02
Chrášťanský zemědělský podnik Lupofyt postupně na Rakovnicku obnovuje chmelnice a modernizuje i zařízení pro zvýšení...
Včera, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Včera, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Včera, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Včera, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
8.8.2020
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
8.8.2020
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Reklama