Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc

Závod kočárků, který odstartoval 6. září v Jesenici u Prahy, měl úspěch. K základní škole v Jesenici si přišlo zasoutěžit 180 lidí, na pomoc malému Vítkovi s Downovým syndromem lidé přispěli 43 tisíc korun.

„Chtěli bychom všem moc poděkovat za překrásné odpoledne plné zábavy, sportu, dětského smíchu a sem tam i slzičce dojetí. Díky sponzorům a obrovské účasti 180 lidí se podařilo Vítečkovi vybrat přes 43 tisíc korun,“ uvedla organizátorka závodu Zuzana Rambousková.

Závodů kočárků je zábavě a sportu věnované odpoledne. Ukazuje maminkám, ale i celým rodinám, že sportovat jde i s kočárkem. Výtěžek ze startovného je vždy věnován buď určité neziskové organizaci, anebo konkrétnímu handicapovanému dítěti.

„Výtěžek, který se díky sponzorským darům a na akci samotné vybere, půjde na financování neurorehabilitačních pobytů pro Vítečka, který se narodil s Downovým syndromem,“ uvedla už dříve Rambousková.

„Naprostá většina terapií, odborných konzultací a návštěv specialistů hrazená není. A o pomůckách ani nemluvě. A to je ten kámen úrazu,“ říká Vítkova maminka a dodává. „Péče o Vítka je skutečně náročná, ale jeho pokroky za to stojí. Vítek se každý den budí s úsměvem na tváři. Opravdu – on se probudí a ve vteřině se na vás usměje tak upřímným a srdečným způsobem, že zapomeneme na probdělou noc, na to každodenní cvičení a trénování.“

Opravená budova staré školy slouží nejmenším

„Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na vzdálenost 100 kroků v co nejkratším čase,“ dodává Eva Mochnáčová, která závod v Jesenici spoluorganizuje.

Do loňského ročníku této akce se zapojilo přes 630 kočárků a podařilo se vybrat a následně darovat více než 140 000 korun.

Závod kočárků vychází ze Strolleringu. Původně jde o formu cvičení v přírodě, přizpůsobené maminkám s jejich ratolestmi v kočárku. Základem strolleringu je rychlá chůze, kombinovaná s kardio a posilovacími cviky tak, aby to zvládla každá maminka po porodu. Je to pro maminky ten nejjednodušší způsob, jak se dostat zase do formy. Zvládnou to přitom se svými dětmi a nemusí si hledat žádné hlídání.

FOTO: Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc

Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto1Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto4Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto3Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto2Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto
Dnes, 10:10
Léčebné pobyty v Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy probíhají i přes nepříznivou epidemickou...
Včera, 10:10
Změna územního plánu v Říčanech umožní developerům zalít betonem o čtvrtinu větší plochu zeleně při...
27.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
27.11.2020
Děti v základních školách náměstí Bratří Jandusů a U Obory mají k dispozici moderní 3D tiskárny. Ty...
26.11.2020
V Jílovém u Prahy zastavili policisté auto řízené cizincem, který měl před jízdou pít alkohol. Jeho...
26.11.2020
Starosta Říčan u Prahy Vladimír Kořen (Klidné město) se vzdá 16. prosince funkce starosty města,...
25.11.2020
Město Říčany se proti rozsudku soudu neodvolá a zahájí převod 31 bytů na Komenského náměstí...
16.11.2020
Realitní a developerská společnost Getberg staví na lukrativním místě ve Strančicích u Prahy projekt rezidenčního...
13.11.2020
Říčany obhájily potřetí první místo v projektu Obce v datech, letos dokonce zvýšily náskok před druhou Prahou....
12.11.2020
Policisté zaslavili během několika dní dvě řidičky a jednoho řidiče, kteří řídili pod vlivem alkoholu....
11.11.2020
Domov seniorů Říčany potřebuje pomoc s péčí o klienty. Testy na covid-19 totiž odhalili nákazu...
Reklama