Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc

Závod kočárků, který odstartoval 6. září v Jesenici u Prahy, měl úspěch. K základní škole v Jesenici si přišlo zasoutěžit 180 lidí, na pomoc malému Vítkovi s Downovým syndromem lidé přispěli 43 tisíc korun.

„Chtěli bychom všem moc poděkovat za překrásné odpoledne plné zábavy, sportu, dětského smíchu a sem tam i slzičce dojetí. Díky sponzorům a obrovské účasti 180 lidí se podařilo Vítečkovi vybrat přes 43 tisíc korun,“ uvedla organizátorka závodu Zuzana Rambousková.

Závodů kočárků je zábavě a sportu věnované odpoledne. Ukazuje maminkám, ale i celým rodinám, že sportovat jde i s kočárkem. Výtěžek ze startovného je vždy věnován buď určité neziskové organizaci, anebo konkrétnímu handicapovanému dítěti.

„Výtěžek, který se díky sponzorským darům a na akci samotné vybere, půjde na financování neurorehabilitačních pobytů pro Vítečka, který se narodil s Downovým syndromem,“ uvedla už dříve Rambousková.

„Naprostá většina terapií, odborných konzultací a návštěv specialistů hrazená není. A o pomůckách ani nemluvě. A to je ten kámen úrazu,“ říká Vítkova maminka a dodává. „Péče o Vítka je skutečně náročná, ale jeho pokroky za to stojí. Vítek se každý den budí s úsměvem na tváři. Opravdu – on se probudí a ve vteřině se na vás usměje tak upřímným a srdečným způsobem, že zapomeneme na probdělou noc, na to každodenní cvičení a trénování.“

Opravená budova staré školy slouží nejmenším

„Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na vzdálenost 100 kroků v co nejkratším čase,“ dodává Eva Mochnáčová, která závod v Jesenici spoluorganizuje.

Do loňského ročníku této akce se zapojilo přes 630 kočárků a podařilo se vybrat a následně darovat více než 140 000 korun.

Závod kočárků vychází ze Strolleringu. Původně jde o formu cvičení v přírodě, přizpůsobené maminkám s jejich ratolestmi v kočárku. Základem strolleringu je rychlá chůze, kombinovaná s kardio a posilovacími cviky tak, aby to zvládla každá maminka po porodu. Je to pro maminky ten nejjednodušší způsob, jak se dostat zase do formy. Zvládnou to přitom se svými dětmi a nemusí si hledat žádné hlídání.

FOTO: Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc

Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto1Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto4Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto3Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto2Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto
18.6.2021
V menších ulicích Říčan bude platit zóna s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině....
10.6.2021
Výstavba dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy navržena tak, aby mohla vést i územím kolem...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Dopravní policisté a kriminálka prošetřují smrtelnou nehodu motorkáře ze začátku června v Dolní Lomnici na...
9.6.2021
Veterináři nařídili stažení zhruba 670 kilogramů "Medvídkovy mortadely 90 g" od německého výrobce, mohla obsahovat...
2.6.2021
V očkovacím centru v Říčanech se zdravotníci v posledním měsíci téměř nezastavili, zní z nemocnice....
30.5.2021
Inovační centrum Brain 4 Industry zaměřené na 3D tisk, digitalizaci a pokročilé výrobní technologie má...
29.5.2021
Na návrh zastupitele Martina Langmajera (ODS) odvolali zastupitelé v březnu starostu Prahy 22 Vojtěcha Zelenku...
29.5.2021
Policie prošetřila případ nevhodného chování muže vůči dětem na Říčansku z dubna letošního roku. Ten...
19.5.2021
Strážníci ze Zdic již brzy zamíří do ulic Králova Dvora.
10.5.2021
Devatenáctiletý mladík nacházel v lese u Prahy dva dny po sobě nebezpečné relikty z druhé...
Reklama