Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc

Závod kočárků, který odstartoval 6. září v Jesenici u Prahy, měl úspěch. K základní škole v Jesenici si přišlo zasoutěžit 180 lidí, na pomoc malému Vítkovi s Downovým syndromem lidé přispěli 43 tisíc korun.

„Chtěli bychom všem moc poděkovat za překrásné odpoledne plné zábavy, sportu, dětského smíchu a sem tam i slzičce dojetí. Díky sponzorům a obrovské účasti 180 lidí se podařilo Vítečkovi vybrat přes 43 tisíc korun,“ uvedla organizátorka závodu Zuzana Rambousková.

Závodů kočárků je zábavě a sportu věnované odpoledne. Ukazuje maminkám, ale i celým rodinám, že sportovat jde i s kočárkem. Výtěžek ze startovného je vždy věnován buď určité neziskové organizaci, anebo konkrétnímu handicapovanému dítěti.

„Výtěžek, který se díky sponzorským darům a na akci samotné vybere, půjde na financování neurorehabilitačních pobytů pro Vítečka, který se narodil s Downovým syndromem,“ uvedla už dříve Rambousková.

„Naprostá většina terapií, odborných konzultací a návštěv specialistů hrazená není. A o pomůckách ani nemluvě. A to je ten kámen úrazu,“ říká Vítkova maminka a dodává. „Péče o Vítka je skutečně náročná, ale jeho pokroky za to stojí. Vítek se každý den budí s úsměvem na tváři. Opravdu – on se probudí a ve vteřině se na vás usměje tak upřímným a srdečným způsobem, že zapomeneme na probdělou noc, na to každodenní cvičení a trénování.“

Opravená budova staré školy slouží nejmenším

„Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na vzdálenost 100 kroků v co nejkratším čase,“ dodává Eva Mochnáčová, která závod v Jesenici spoluorganizuje.

Do loňského ročníku této akce se zapojilo přes 630 kočárků a podařilo se vybrat a následně darovat více než 140 000 korun.

Závod kočárků vychází ze Strolleringu. Původně jde o formu cvičení v přírodě, přizpůsobené maminkám s jejich ratolestmi v kočárku. Základem strolleringu je rychlá chůze, kombinovaná s kardio a posilovacími cviky tak, aby to zvládla každá maminka po porodu. Je to pro maminky ten nejjednodušší způsob, jak se dostat zase do formy. Zvládnou to přitom se svými dětmi a nemusí si hledat žádné hlídání.

FOTO: Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc

Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto1Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto4Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto3Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto2Na první závod kočárků v Jesenici přišlo 180 lidí, pro Vítečka se vybralo 43 tisíc - zavod kocarku_FB anby foto
22.9.2020
Hlasování o podpoře říčanských projektů z participativního rozpočtu, bude už v první polovině října. Lidé...
21.9.2020
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
19.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
17.9.2020
Stavba nového vodovodního řadu je plánována od září 2020 do března 2021, oznámil to Tomáš...
16.9.2020
Začátkem září vyhořela klubovna skautského střediska Lípa Říčany. Klubovnu se ani přes zásah hasičů nepodařilo...
16.9.2020
Od září 2020 jezdí pražská MHD v omezeném provozu. Z vedení města i ROPIDu zaznívá,...
15.9.2020
Na osmdesátku předškoláků čekala 1. září v dolnobřežanské ulici K Hradišťátku nová školka. Radnice v ní připravila tři...
15.9.2020
Za prvních šest měsíců způsobily přírodní živly z celého území Česka nejvyšší škody ve Středočeském kraji....
14.9.2020
V Jirčanech začala v září nejmenším dětem z dětských skupin a mateřské školy sloužit zrekonstruovaná...
Reklama