I v Kladně a Příbrami už mohou cestující do autobusů pouze s rouškou

V Kladně, Příbrami, i dalších částech středočeského regionu mohou cestující do autobusů jen s rouškou. Opatření zavedla ode dneška společnost Arriva, do jejíž skupiny patří mimo jiné dopravce ČSAD MHD Kladno.

Za roušku lze podle mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerové považovat i šátek, šálu nebo podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. „Rouška musí být pevně přichycena k obličeji,“ uvedla Steinerová. Na oznámení Arrivy poukázala i berounská radnice.

Do autobusů není možné nastupovat předními dveřmi a zónu u předních sedaček dopravci oddělili páskami, aby byla zajištěna dostatečná vzdálenost mezi cestujícími a řidiči a tím i ochrana jejich zdraví.

Roušku musejí mít ode dneška také cestující v příbramské MHD. „V současné době je třeba chránit sebe i své okolí. Z tohoto důvodu od dnešního dne mohou cestující do autobusů MHD Příbram pouze s rouškou,“ uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO). „Jsem rád, že zodpovědných občanů, kteří roušku používají v běžném životě, je stále více. Není se vůbec za co stydět, naopak tímto krokem ukazujeme svoji osobní zodpovědnost,“ dodal.

Červená řepa jako elixír mládí a ideální prevence na koronaviry

Řidiči autobusu městské dopravy v Mladé Boleslavi dostali v pondělí od vedení města respirátory. Město zavedlo speciální linky určené pouze pro seniory.

Říčany u Prahy oznámily, že od středy kvůli koronavirové nákaze zruší městské a školní autobusové linky.

Ve Středočeském kraji platí v hromadné dopravě prázdninové jízdní řády. Dopravci vozy dezinfikují, využívají k tomu dezinfekční prostředky i speciální přístroje.

čtk

Dnes, 18:57
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
Dnes, 18:02
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Dnes, 16:30
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Dnes, 16:04
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
Dnes, 13:05
P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez...
Dnes, 11:16
Čapkovu vilu na Vinohradech čeká rekonstrukce. Pro návštěvníky se ke komentovaným prohlídkám otevře v létě.
Dnes, 08:48
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
Dnes, 07:45
K padesátému výročí úmrtí skvělého výtvarníka, ilustrátora a loutkáře Jiřího Trnky byla v Galerii středočeského...
Včera, 18:59
Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil na podporu kulturních institucí projekt vstupenek na Nic....
Včera, 18:02
Příbram snižuje o polovinu nájemné podnikatelům, kteří mají provozovny v městských objektech. Opatření platí ode...
Reklama