Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi probíhala za zpřísněných bezpečnostních opatření

Opatření, jejichž cílem má být zbrzdit šíření koronavirové infekce, určila i charakter různých tradičních akcí. Kupříkladu tradiční duchovní a společenská událost, Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi, která se konala během prodlouženého víkendu ve dnech 26. – 28. září, letos doznala mnoha změn a proběhla za mimořádných bezpečnostních opatření.

Náš REGION se zeptal, jak probíhala práce na zajištění bezpečnosti takové akce, na kterém se podílela bezpečnostní agentura WAKENHAT s.r.o., jejíž zástupci se účastnili koordinačních jednání Bezpečnostní rada města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav pod vedením starosty města Vlastimila Picka. „V průběhu příprav se vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci několikrát měnily propozice a požadavky na ostrahu jednotlivých stanovišť před konáním. Nakonec bylo Bezpečnostní radou ve čtvrtek 24. září přijato rozhodnutí na základě aktuální epidemiologické situace zrušit veškerý doprovodný program Národní svatováclavské pouti a ponechat pouze duchovní část oslav. Bylo nutné samostatně nebo ve spolupráci s Městkou policií a Policií ČR zajistit nejen ostrahu čtyř lokalit, ale také zajistit bezpečný pohyb vozidel na vyhrazená parkoviště pro pozvané hosty, koordinovat pohyb hostů i dalších osob, zajišťovat oddělené sektory a další činnosti v souladu s nařízenými hygienickými požadavky,“ uvedl pro Náš REGION zástupce ředitele oblasti Praha a Střední Čechy bezpečnostní agentury WAKENHAT s.r.o. Jiří Ptáček, který se bezprostředně podílel na organizaci zabezpečení uvedené akce.

Náměstí rozdělené na tři sektory

Zmínil, že samotná bohoslužba se konala na Mariánském náměstí, rozděleném na tři sektory, z nichž jeden byl určen výhradně pro vystupující a dva oddělené sektory pro pozvané hosty a duchovní poutníky. „Bylo třeba dodržet limit pro maximálně 500 hostů v těchto sektorech. Kolem sektorů vznikl tři metry široký koridor, který oddělil účastníky od kolemjdoucích a osob, které se nevešly do sektorů. Bezpečnostní pracovníci naší společnosti společně s dalšími složkami úspěšně splnili úkoly, stanovené Bezpečnostní radou města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, a to bez ohledu na nepřízeň počasí,“ řekl. „Po skončení této významné akce bylo ze strany představitelů města vyjádřeno poděkování zúčastněným pracovníkům naší společnosti i managementu za podíl na organizačním zabezpečení Svatováclavských slavností,“ dodal.

Amatérský vojenský historik z Brandýsa chce vrátit všem vojákům lidskou důstojnost

140 let brandýsko-boleslavských dobrovolných hasičů

V témže městě, krátce před Národní svatováclavskou poutí, byla zmíněná agentura také jedním z gratulantů k oslavám 140. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů. „Se Sborem spolupracujeme již od roku 2018, a to jak formou poskytování bezpečnostních služeb při různých akcích, tak také přednáškami o sebeochraně, sebeobraně a bezpečnosti v dopravě. Sboru jsme věnovali jedno ze svých již vysloužilých služebních vozidel pro nácvik vyprošťování osob z havarovaného vozidla. K důstojným oslavám 140. výročí sboru naše společnost přispěla jak nabídkou svých služeb na firemním stánku, kde nabízela celé portfolio svých služeb i nově vzniklé divize zabezpečení domácností produktem BEDO AJAX, který se týká zajištění privátních nemovitostí. Dále jsme nabídli preventivní přednášky o sebeochraně, sebeobraně a bezpečnosti v dopravě, které nabízíme prioritně seniorům,“ uvedl Tomáš Langer, marketingový specialista společnosti, který byl iniciátorem jak samotného počátku spolupráce, tak také i účasti společnosti na této významné oslavě.

Ukázka výcviku služebního psa

Město mělo připravený bohatý doprovodný program, jako například simulaci dopravní nehody či záchrany osob z výškové budovy za pomocí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. „Naše společnost předvedla ukázku výcviku služebního psa a zadržení pachatele ve spolupráci se psovodem. Ukázka měla veliký ohlas. Největší úspěch zaznamenala především u nejmenších účastníků oslav – dětí, které si po skončení ukázky mohly pejska i pohladit,“ uzavřel Tomáš Langer.

FOTO: Zabezpečení brandýských akcí v době pandemie

Zabezpečení brandýských akcí v době pandemie - SEVER OTVIRAK Jak probíhalo zajištění bezpečnosti na brandýské akci – foto archiv bezpečnostní agentury WAKENHATZabezpečení brandýských akcí v době pandemie - SEVER OTVIRAK Jak probíhalo zajištění bezpečnosti na brandýské akci – foto archiv bezpečnostní agentury WAKENHAT 2Zabezpečení brandýských akcí v době pandemie - SEVER OTVIRAK Jak probíhalo zajištění bezpečnosti na brandýské akci – foto archiv bezpečnostní agentury WAKENHAT 3Zabezpečení brandýských akcí v době pandemie - SED71E~1Zabezpečení brandýských akcí v době pandemie - SEVERO~4
19.1.2021
Organizátor pražské dopravy, společnost ROPID, podezřele zdržuje odpověď na dotaz, kolik korun ročně ušetřil změnou...
18.1.2021
V noci z 28. na 29. prosince 1941 odstartoval z Anglie bombardér, na jehož palubě...
11.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
11.1.2021
Od 4. ledna 2021 došlo ke změně na pražské autobusové lince 103. Trasa Ládví –...
Pejsek a kočička - Libor Petrů a Heidi Janků
4.1.2021
Nová Ves ve středních Čechách je relativně novým domovem herce Michala Gulyáše. Jeho ženě sice...
V Neratovicích bude kostel.
21.12.2020
Minulý režim záměrně založil město Neratovice bez kostela. Místní farníci a další lidé se rozhodli...
Centrum ekologické výchovy Farma Miškovice
3.12.2020
Osm let funguje farma v Miškovicích, která už pět let spadá pod Centrum ekologické výchovy....
16.11.2020
Některá nízkoprahová zařízení, kupříkladu klub Pacifik na pražském Černém Mostě, se zapojila do pomoci se...
10.11.2020
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo rozšíření účelu investiční akce v Praze-Běchovicích, kdy bezbariérový přístup bude...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
6.11.2020
Benešovská nemocnice se kvůli nárůstu počtu pacientů s covidem-19 ocitla na hraně kapacity. Problémem je...
Reklama