Jermanová je nelidská a šéf středočeské záchranky neměl vyhrožovat, myslí si starosta Úval

Chybí jí empatie, lidskost a manažerské dovednosti. To soudí o hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO), která podle něj lže, starosta Úval Petr Borecký. Arogantní a odtržený od reality mu připadá vedle ní také velitel středočeské záchranky Jiří Knor, který vyhrožoval podřízené za to, že si veřejně stěžovala na nedostatek respirátorů.

V čem podle Vás paní hejtmanka lže? A máte pro to důkaz?

Tak tedy 5. března paní hejtmanka ve svém dopise pracovníkům záchranné služby a nemocnic napsala, že prioritou kraje je udělat vše pro to, aby nebylo ohroženo zdraví a život záchranářů a zdravotníků. 18. března pak na svém facebookovém profilu v reakci na dopis záchranářky paní Veroniky Brožové ze Zdib uvedla, že „dle informací vedení záchranné služby jsou ochranné pomůcky zajištěny v dostatečném množství. Jejich zásoby jsou průběžně doplňovány.“ To ale není pravda, jak svědčí případy záchranky z Mnichova Hradiště nebo stav, kdy obce a města zásobují záchranku ochrannými pomůckami přímo, jako je tomu třeba v Dolních Břežanech.

Jak na Vás působí vyjádření ředitele středočeské záchranky Jiřího Knora směrem k zaměstnankyni Veronice Brožové?

Na mě toto vyjádření působí úplně strašně. Jak tohle může vrcholový manažer směrem k zaměstnanci, který řeší akutní situace v krizi, kterou tahle země nepoznala za několik desítek let, udělat? Čekal bych pochopení pro rozjitřené emoce, ale především bych očekával, že se pan ředitel vydá osobně na místo přesvědčit o situaci, když se jeho zaměstnanec ozývá takto krajním způsobem. A ne že mu bude vyhrožovat pro porušení pracovní kázně.

O čem svědčí jednání hejtmanky a ředitele záchranky?

Podle mého názoru svědčí jednání paní hejtmanky o naprosté neschopnosti základní empatie, lidskosti a hlavně manažerské dovednosti. V krizi přeci musí stát za svými lidmi, podporovat je, být rozhodná, klidnit emoce a ne ještě dělat úplně zbytečně takové dusno. Lidi teď nezajímají debaty o dobrém jménu kraje. Chtějí, aby kraj fungoval, aby zaměstnanci zdravotních složek a bezpečnostních sborů měli dostatečné množství ochranných pomůcek a především, aby lidé měli informace a pocit, že jsou věci pod kontrolou a dobře řízeny.

Chápu, že vedení Středočeského kraje nemusí mít úplně všechny informace správné, chápu, že se dělají a udělají chyby – jsme jen lidé. Jak jinak by vyznělo, kdyby paní hejtmanka nebo pan ředitel Záchranné služby na dopis paní Brožové odpověděli: „Bohužel, může to být, jak píšete. Je to celorepublikový problém a pracujeme dnem i nocí na tom, abychom ho vyřešili. Omlouvám se za problémy, ale zároveň bych Vám moc chtěl(a) poděkovat za práci, kterou teď děláte. Vydržte ještě prosím, zlepšíme to“. Myslím, že lidé by to pochopili. Takhle si jen všichni pomyslíme něco o aroganci a totálním odtržení od reality.

 

Dnes, 17:14
V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách...
Dnes, 16:17
Mělník chce ve městě další odběrové místo pro testy na onemocnění COVID-19, a to se...
Dnes, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Dnes, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Farmářské trhy na pražské Kubáni
Dnes, 11:22
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
Dnes, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Dnes, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Dnes, 08:43
"Bohužel se to pořád opakuje. Nikdo se nepřihlásil," uvedl. Radnice dává přednost využití pro seniory...
Dnes, 07:37
Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech, řekla...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
Reklama