Jermanová nevěří informacím o rozkrádání u krajských silničářů

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě silnic. Tato příspěvková organizace podle ní čelí častým kontrolám a zveřejňuje všechny zakázky nad 100.000 korun.

Hejtmanka přesto přivítala, že se hospodařením silničářů zabývají policisté. Podle ní se aspoň vyvrátí veškeré spekulace. Pokorná Jermanová to dnes řekla novinářům.

Poukázala na to, že hospodaření cestářů v minulosti prověřoval podrobný audit, který žádná závažná pochybení neprokázal. Organizace má navíc svůj interní audit, pětkrát do roka ji kontroluje auditní oddělení krajského úřadu a dohlíží na ni i Státní fond dopravní infrastruktury či antimonopolní úřad. „Podle všech kontrol nenasvědčuje nic tomu, že by došlo k rozkrádání v krajské správě a údržbě silnic,“ uvedla hejtmanka.

Krajští silničáři se dostali do centra pozornosti předminulý týden kvůli zásahu protikorupční centrály v jejich kancelářích v Praze a Říčanech. Policie zajistila některé dokumenty důležité pro trestní řízení. Jakých zakázek se vyšetřování týká, není známo. Hejtmanka dnes uvedla, že k vyšetřování nemůže říct více, protože jde o aktivní kauzu a je vázána mlčenlivostí.

Na možné nehospodárné chování silničářů dlouhodobě upozorňuje zastupitel za ODS Michael Pánek, který v minulosti kvůli podezřením podal trestní oznámení. Radní pro dopravu František Petrtýl (ANO) i Pokorná Jermanová jeho obvinění opakovaně odmítají. Vedení kraje naopak v minulosti podalo trestní oznámení na Pánka.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže také nedávno potrestal krajské silničáře pokutou 300.000 korun kvůli rozdělení veřejné zakázky na obnovu vodorovného dopravního značení. Správa a údržba silnic s verdiktem nesouhlasí a chce se správní žalobou domáhat zrušení tohoto rozhodnutí.

ČTK

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama