Jste v těžké situaci? Máte strach? Od prosince můžete volat na Krizovou linku Husitské diakonie

Počínaje 1. prosincem zřizuje Husitská diakonie krizovou linku 222 766 030, na kterou může volat každý, kdo se ocitl v těžké životní situaci, má strach o sebe a své blízké nebo si chce o svých problémech anonymně popovídat. Linka bude fungovat každé úterý a čtvrtek od 10 do 12 a od 16 do 20 hodin. Po telefonu budou pomáhat zkušení terapeuti. Linka byla zřízena nejen kvůli pandemii covid-19 a jejím důsledkům.

Mottem Krizové linky Husitské diakonie je „Nejste sami. Jsme tady pro vás.“ Husitská diakonie zároveň, taktéž od 1. prosince, zřizuje Krizovou linku duchovní pomoci, která bude k dispozici těm, jež trápí otázky ohledně smyslu života a víry, hledají cestu a nemohou ji nalézt či potřebují duchovní podporu. Lidem se na této lince – 222 766 099 – budou každou středu od 8 do 20 hodin věnovat duchovní. Služba obou linek je zdarma, volající uhradí jen poplatek svému operátorovi dle tarifu, který využívá pro hovory s „pevnou linkou“.

Potřebujeme dobrovolníky, volá o pomoc Domov seniorů v Říčanech

Pomoc všem potřebným

Husitská diakonie od roku 1994 pomáhá dětem, dospělým, seniorům a všem potřebným. Poskytuje sociální a zdravotní služby, vytváří pracovní příležitosti pro lidi s handicapem, organizuje volnočasové aktivity pro děti, poskytuje poradenství a duchovní péči. Svou činností navazuje na prvorepublikové Ústředí sociální práce CČS, v rámci práce vychází z křesťanských ideálů a hodnot a jejím zřizovatelem je Církev československá husitská.

Organizování proticovidové pomoci na Praze-západ. Propojování dobrovolníků a seniorů či rozdávání dezinfekce

Suchdolské středisko

Husitská diakonie provozuje deset středisek v různých městech – kupříkladu Horizont v pražském Suchdole, který nabízí služby a péči seniorům, včetně trvalého ubytování. Klienti tam mají samostatné ubytování a služeb využívají jen v té míře, kterou si stanoví sami. „Snahou střediska je zaangažování mladé generace. V penzionu jsou tři ubytovací jednotky pro čtyři dobrovolníky, kteří vykonávají pohotovostní službu. Stacionář střediska funguje v pracovních dnech. V součinnosti s Úřadem městské části je poskytována terénní pečovatelská služba,“ představuje Husitská diakonie suchdolské středisko.

FOTO: Husitská diakonie

Husitská diakonie - ZAPAD Na Krizovou linku Husitské diakonie mohou volat lidé v těžké situaci či ti, kteří mají strach – ilustrační foto Filip ŠtojdlHusitská diakonie - FOTO ZAPAD Na Krizovou linku Husitské diakonie mohou volat lidé v těžké situaci či ti, kteří mají strach – logo Husitské diakonie
Včera, 11:27
Svátek Tří králů máme již za sebou, ale Tříkrálová sbírka jako charitativní akce potrvá do...
17.1.2021
První letošní výstava v bubenečské Galerii Skleňák je věnována dvacítce nejznámějších Čechů, kteří se svým...
17.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
17.1.2021
Jakmile vznikly na počátku 20. století v Poděbradech lázně, nastala ta správná chvíle, pro mohutnou...
16.1.2021
Chlapecké pěvecké duo MAFI ze Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice, mnohonásobní vítězové uměleckých soutěží...
15.1.2021
Pětačtyřicetiletého zloděje neodradil ani fakt, že už byl v předešlých letech odsouzen pro majetkovou trestnou...
15.1.2021
Důvodem ukončení provozu ubytovny byl zcela nevyhovující stavebně-technický stav objektu.
15.1.2021
V květnu letošního roku by měla skončit rekonstrukce domu na Hradčanské na adrese Dejvická 4.
15.1.2021
Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru, ale...
14.1.2021
Před Vánocemi vyměnil poslanec za ODS Jan Skopeček své charitativní fotbalové turnaje za předvánoční charitativní...
14.1.2021
Od března 2020 padá na bedra krajských hygienických stanic zvládnutí pandemie onemocnění covid-19. Ty provádějí...
Reklama