Kam vyrazit na longboard v okolí Prahy?

Chcete si udělat výlet mimo město a provětrat u toho svůj longboard? Využijte upravené cyklotrasy a stezky pro in-line bruslaře, kterých je v okolí Prahy požehnaně. Poradíme vám, kam se následující víkend vydat!

 

Trasy pro pintailový longboard

Vlastníte pintalový longboard, který je ideální do městských parků a na upravené, asfaltové stezky? Pak budete z následujících tras nadšeni! Vybrali jsme pro vás tři trasy určené primárně pro cyklisty a in-line bruslaře. Čeká vás pohodová jízda po upraveném terénu obklopeném krásnou přírodou. Jestliže se po pracovním shonu potřebujete nadýchat čerstvého vzduchu a pustit z hlavy veškeré starosti, vyrazte na jeden z námi doporučených výletů.

Přes lázeňské město do Libice nad Cidlinou

Celkem 28 kilometrů dlouhá trasa začíná v Nymburku a vede po pravém břehu Labe směrem do Poděbrad. V lázeňském městě si nenechte ujít prohlídku malebné kolonády, a pokud vás netlačí čas, vydejte se také na návštěvu zámku, který založil Přemysl Otakar II. Z Poděbrad cyklotrasa pokračuje podél Labe až k jejímu soutoku s Cidlinou. Nedaleko odtamtud se nachází cíl cesty – obec Libice nad Cidlinou, na jejímž okraji stojí památník Slavníkovců.

 

S longboardem až na Karlštejn

Z centra Prahy až na Karlštejn vás zavede 26 kilometrů dlouhá stezka, která začíná pod Barrandovským mostem. Trasa je převážně rovinatá a rychle ubíhá, takže si možná ani nevšimnete, že u Lahovického mostu už nejedete podél Vltavy, ale Berounky. Od řeky se odkloníte až v Černošicích, odkud cesta pokračuje souběžně se železnicí. Na konci Černošic u Kadečkova mlýna se po mostě dostanete na druhou stranu řeky, trasa pak pokračuje přes Všenory, Dobřichovice a Hlásnou Třebaň až na Karlštejn.

Lesopark nabízí celoroční vyžití

Rozlehlý přírodní lesopark a přehrada v Hostivaři nabízí nespočet možností k relaxaci i sportovním aktivitám, a to po celý rok. Na kole, in-line bruslích nebo longboardu se tu můžete vydat po značené turistické stezce, naučné stezce Povodím Botiče nebo po celé řadě cyklotras. V létě si užijete písčitou pláž u přehrady, zatímco v zimních měsících bohatých na sněhovou nadílku vám upravené cyklostezky poslouží jako běžkařské tratě.

Potřebujete svůj stávající longboard vyměnit za nový? Mrkněte na širokou nabídku longboardů na Heurece, kde vám s jejich výběrem poradí zkušení jezdci.

Včera, 17:22
Zatím co v roce 2019 řešila policie na Příbramsku jediný případ pohlavního zneužívání, ve kterém...
Včera, 15:38
Před 21 lety 13. ledna se narodili medvědí bráškové Vojta, Kuba a Matěj. Zpočátku medvíďata...
Včera, 14:45
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:45
Fotograf Jiří Jiroušek pořizuje úžasné snímky Česka z ptačího pohledu.
25.1.2021
Krve je nedostatek. Příbramská nemocnice požádala město pomoc se z
25.1.2021
Město tento projekt zřídilo s jednoznačným záměrem, finančně podpořit péči o památkové dědictví města. Letos...
25.1.2021
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
24.1.2021
Jsme nedaleko Kolína v labské nivě jihovýchodně od soutoku Labe s řekou Cidlinou, mezi obcemi...
23.1.2021
Neobvyklý zásah absolvovala například začátkem května jednotka z kolínské stanice. Na hřbitově v nedaleké obci...
23.1.2021
Vyklizenou budovu muzea předali pracovníci Polabského muzea stavební firmě právě před rokem.
22.1.2021
Děti z mateřské školy Větrník, při Základní škole Letců R.A.F., se už dočkaly. Mohou se...
Reklama