Kampus Dejvice o krok blíže proměně. IPR vyhlásil veřejnou zakázku na zpracování koncepce

Kampus Dejvice už dlouho čeká na celkovou proměnu. Do přípravy se mohou zapojit studenti, zaměstnanci i obyvatelé nejbližšího okolí. Hlavním cílem připravované koncepce je vytvořit prostor pro odpočinek, vzdělávání a reprezentaci škol a ústavů. Projekt koordinuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), který aktuálně vybírá zpracovatele koncepce formou veřejné zakázky. Lhůta pro podání nabídek je do 7. září 2020 do 15:00 hodin.

„Celému prostoru chybí jasná vize. Jeho kvalitu a údržbu komplikuje roztříštěná správa. I z těchto důvodů kampus nenabízí dostatečně reprezentativní a příjemné místo pro zdejší studenty, zaměstnance a ostatní obyvatele a návštěvníky. Proto vznikne ucelená koncepce, která navrhne, jak se má veřejný prostor kampusu dál vyvíjet,“ říká Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního plánování.

Cílem koncepce není pouze stanovit finální stav, nýbrž vytvořit plán navazujících kroků postupné proměny Kampusu v udržitelnou a živou část města, a to nejen pomocí architektonických zásahů, ale i nastavením správy a aktivit v území. Koncepce by měla vycházet ze znalosti území a jeho uživatelů. Měla by rovněž reagovat na změnu klimatu. Do 7. září 2020 mohou jednotlivé týmy podávat nabídky koncepce revitalizace.

„Jsme zase o krok blíže proměně dejvického vysokoškolského areálu. Věřím, že v září přijde hodně návrhů a budeme moci vybrat kvalitní koncepci, která z Kampusu vytvoří důstojnější a příjemnější veřejný prostor,“ dodává Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

V roce 2015 podepsali zástupci ČVUT, VŠCHT, UK, ÚOCHB AV ČR, NTK a městské části Praha 6 Memorandum o společném zájmu, ve kterém kromě jiného deklarovali snahu „povznést stav veřejných prostor v par­teru kampusu na důstojnou úroveň odpovídající centru technického a přírodovědného vzdělávání”.  V roce 2019 podepsalo studentstvo Kampusu Dejvice výzvu za budouc­nost společných prostor a žádalo připojení Prahy k již uzavřené­mu Memorandu, ustanovení pracovní skupiny nebo také zřízení hlavní­ho architekta Kampusu. Zpracování navrhů by mlo proběhnout během zimy 2020. Do 30. 4. 2021 by se mělo uskutečnit schválení koncepce.

Dnes, 15:00
Na jedné ze stěn Křižíkova pavilonu B je obří mural. Autorská dvojice Tron a X-Dog,...
Dnes, 14:59
Před nějakým časem jsem procházel kolem Wilsonova nádraží v Praze, naproti kterému se nachází pověstný...
Dnes, 12:30
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 12:30
Od října do 18. listopadu obdržel pražský magistrát zhruba 190 oznámení o porušení vládních opatření...
Dnes, 12:20
Pražští radní dnes budou schvalovat návrh rozpočtu na příští rok. Na programu mají také rozšíření...
Dnes, 07:35
Rozsvěcování vánočních stromů v Praze bude letos bez účasti veřejnosti. Některé radnice slavnostní akt divákům...
Včera, 18:35
Krize na pražském trhu s byty se prohlubuje, ceny za posledních pět let vzrostly o...
Včera, 17:43
Zatímco „státní večerka“ se posunula z 21. na 23. hodinu, denní provoz MHD zůstává v...
Včera, 10:33
Index protiepidemického systému PES dnes zůstal sedmý den v řadě na 57 bodech ze sta,...
Včera, 07:55
Vloni na podzim, dva týdny před 94. narozeninami, zemřel jeden z nejvýraznějších českých filmových režisérů...
28.11.2020
Pražané nepřijdou o letošní vánoční oslavy, i když se vzhledem k pandemii covidu-19 ponesou v umírněnějším duchu....
Reklama