Kladenské školy distanční výuku dobře zvládají. Město schválilo i mimořádnou dotaci na hygienické a ochranné prostředky

Uzavření škol nepřidělává velké starosti pouze rodičům, ale i ředitelům škol a zřizovatelům. Všichni musí velmi rychle reagovat na aktuální opatření a přizpůsobit podle nich provoz všech školských zařízení.

Kladenské školy jsou na distanční výuku dobře připravené a drtivá většina žáků ji bez problémů absolvuje. Školy myslí i a ty žáky, kteří nemají možnost připojení k internetu, aby mohli sledovat výuku na dálku. Připravují jim tištěné výukové materiály.

 „Zajištění pomoci při chodu škol je pro nás samozřejmostí. Jsme v každodenním kontaktu se zástupci škol a komunikujeme s nimi potřeby a případnou pomoc. Výpočetní technika podle jejich vyjádření školám nechybí, neevidují ani žádné požadavky na zapůjčení např. notebooků. Někteří žáci však nemají možnost připojit se k internetové síti, proto jim školy připravují materiály v tištěné podobě,“ sdělil k aktuální epidemické situaci v kladenských školách primátor Milan Volf.

Kladno také zaručuje výuku dětem rodičů tak zvaných potřebných profesí, které specifikuje vládní usnesení číslo 1033 ze dne 12. října. Pro tyto děti jsou aktuálně otevřené třídy ve dvou základních školách, a to ve 4. ZŠ Norská a v 11. ZŠ Vašatova.

„Školy jsou určeny pro děti nejen přímo z Kladna, ale i z obcí, které spadají do našeho správního obvodu. Zatím nejsou moc využívány, ale v případě, že by kapacita těchto dvou škol byla naplněna, máme v záloze další dvě školy, a to 12. ZŠ a ZŠ Velvarskou ve Švermově. I ty jsou v případě potřeby připraveny přijmout děti zdravotních sester, lékařů, hasičů, policistů a dalších potřebných profesí,“ upozornil primátor Volf a dodal, že Kladno jako zřizovatel škol zajišťuje těmto dětem i obědy zdarma.

Město podpořilo kladenské školy i finančně, pro jejich potřeby už dříve zakoupilo ozonové generátory pro dezinfekci tříd. „Vyzvali jsme také školy, aby nám sdělily, jaké ochranné a desinfekční prostředky potřebují. Na základě jejich požadavků jsme schválili mimořádný výdaj ve výši jednoho milionu korun a budeme nyní školy znovu oslovovat a žádat od nich již konkrétní objednávku. Město prostředky nakoupí a doručí do škol,“ připomněl Milan Volf.

Obdobnou částku školy už očekávají v návaznosti na jarní vlnu epidemie. Vyčíslené uznatelné zvýšené výdaje škol ve výši cca 900 tisíc korun byly prostřednictvím Krajského úřadu Středočeského kraje předloženy ministerstvu financí už v červnu. Školy očekávají jejich proplacení pravděpodobně v listopadu 2020.

Kladenské školy už také získaly i respirátory pořízené ze státního rozpočtu. Každý pracovník školy jich dostal deset.

 

26.2.2021
Primátor Kladna Milan Volf prostě umí žít. Objednal si luxusní vybavení kanceláře za 660 tisíc...
13.2.2021
V rámci Středočeského kraje eviduje policie v kybernetické kriminalitě přes tisíc sedm set případů.
10.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.2.2021
Společné řešení závazků spojených s životním prostředím je pro nejbližší budoucnost cílem Kladna a okolních...
9.2.2021
Středočeští kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality řeší od začátku letošního roku už několik případů podvodů...
4.2.2021
Smlouva o veřejných službách v městské autobusové dopravě je účinná je od 1. září letošního...
4.2.2021
Obec Šlapanice sousedí s obcemi Jarpice, Poštovice a Zlonice. Rozkládá se na obou březích Vranského...
3.2.2021
Peníze budou jako každý rok spravedlivě rozděleny podle aktuálního počtu svěřených dětí v dětských domovech...
3.2.2021
Loňský rok byl prakticky od počátku poznamenán celosvětovou pandemií koronaviru, což se odrazilo také ve...
25.1.2021
Město tento projekt zřídilo s jednoznačným záměrem, finančně podpořit péči o památkové dědictví města. Letos...
23.1.2021
Neobvyklý zásah absolvovala například začátkem května jednotka z kolínské stanice. Na hřbitově v nedaleké obci...
Reklama