Kladenské školy distanční výuku dobře zvládají. Město schválilo i mimořádnou dotaci na hygienické a ochranné prostředky

Uzavření škol nepřidělává velké starosti pouze rodičům, ale i ředitelům škol a zřizovatelům. Všichni musí velmi rychle reagovat na aktuální opatření a přizpůsobit podle nich provoz všech školských zařízení.

Kladenské školy jsou na distanční výuku dobře připravené a drtivá většina žáků ji bez problémů absolvuje. Školy myslí i a ty žáky, kteří nemají možnost připojení k internetu, aby mohli sledovat výuku na dálku. Připravují jim tištěné výukové materiály.

 „Zajištění pomoci při chodu škol je pro nás samozřejmostí. Jsme v každodenním kontaktu se zástupci škol a komunikujeme s nimi potřeby a případnou pomoc. Výpočetní technika podle jejich vyjádření školám nechybí, neevidují ani žádné požadavky na zapůjčení např. notebooků. Někteří žáci však nemají možnost připojit se k internetové síti, proto jim školy připravují materiály v tištěné podobě,“ sdělil k aktuální epidemické situaci v kladenských školách primátor Milan Volf.

Kladno také zaručuje výuku dětem rodičů tak zvaných potřebných profesí, které specifikuje vládní usnesení číslo 1033 ze dne 12. října. Pro tyto děti jsou aktuálně otevřené třídy ve dvou základních školách, a to ve 4. ZŠ Norská a v 11. ZŠ Vašatova.

„Školy jsou určeny pro děti nejen přímo z Kladna, ale i z obcí, které spadají do našeho správního obvodu. Zatím nejsou moc využívány, ale v případě, že by kapacita těchto dvou škol byla naplněna, máme v záloze další dvě školy, a to 12. ZŠ a ZŠ Velvarskou ve Švermově. I ty jsou v případě potřeby připraveny přijmout děti zdravotních sester, lékařů, hasičů, policistů a dalších potřebných profesí,“ upozornil primátor Volf a dodal, že Kladno jako zřizovatel škol zajišťuje těmto dětem i obědy zdarma.

Město podpořilo kladenské školy i finančně, pro jejich potřeby už dříve zakoupilo ozonové generátory pro dezinfekci tříd. „Vyzvali jsme také školy, aby nám sdělily, jaké ochranné a desinfekční prostředky potřebují. Na základě jejich požadavků jsme schválili mimořádný výdaj ve výši jednoho milionu korun a budeme nyní školy znovu oslovovat a žádat od nich již konkrétní objednávku. Město prostředky nakoupí a doručí do škol,“ připomněl Milan Volf.

Obdobnou částku školy už očekávají v návaznosti na jarní vlnu epidemie. Vyčíslené uznatelné zvýšené výdaje škol ve výši cca 900 tisíc korun byly prostřednictvím Krajského úřadu Středočeského kraje předloženy ministerstvu financí už v červnu. Školy očekávají jejich proplacení pravděpodobně v listopadu 2020.

Kladenské školy už také získaly i respirátory pořízené ze státního rozpočtu. Každý pracovník školy jich dostal deset.

 

14.11.2020
Na Kladensku začnou od neděle platit změny na 35 autobusových linkách. Přibydou spoje mezi Kladnem...
11.11.2020
Podzim je období, kdy majitelé chat a chalup své rekreační příbytky zazimovávají. Je však třeba...
11.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
11.11.2020
U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Slaný a Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
8.11.2020
Tři lidé zemřeli při střelbě v rodinném domě v obci Líský na Kladensku, policie je...
5.11.2020
Klinická laboratoř Oblastní nemocnice Kladno se dočkala nového PCR pracoviště, které umožní celkové rozšíření testovacích...
4.11.2020
Práce na výstavbě „D6 Nové Strašecí-Řevničov“ v délce 5500 metrů a navazujícího úseku „D6 Řevničov...
31.10.2020
Kladno chce zlepšit klima v ulicích, ve spolupráci s ČVUT chystá účast ve speciálním projektu....
24.10.2020
Hala aspiruje na velmi vysoké ohodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM 2016 New Construction dle nejnovějších...
23.10.2020
Na základě rozhodnutí Vlády ČR je od 22. října zásadně omezen maloobchod, služby, činnost úřadů...
Reklama