5℃
Dnes je 23. listopad , svátek má Klement

Vrah od jezu ubil sekyrou svou milou, když spala. Nevěřili byste, co bylo důvodem hrůzného činu

Další fotky

Odvyprávíme vám jeden z kriminalistických případů ze středních Čech 21. století. Člověk zpravidla zůstává s partnerem, protože ho má rád, důvěřuje mu a je s ním dobrovolně. Jenže když přijdou problémy, kdy se partneři rozhádají, může to skončit tragédií. Takový příběh se odehrál před několika lety na Kladensku a zároveň na Mělnicku.

Nacistická pěstírna čistých árijců. Lebensborn na zámku Veltrusy

Píše se středa 23. března roku 2011, hodinky ukazují čas zhruba 13.50. Policejní potápěči vytahují z řeky Vltavy pod jezem u malé vodní elektrárny mrtvolu týden pohřešované sedmapadesátileté ženy z Kladenska. Tělo je zabaleno do látky, omotané provazem a zatížené železem.

Pouhý den předtím se osmačtyřicetiletý Jiří Zikán pod tíhou svědomí dobrovolně doznává ke svému činu na policejní služebnu ve Zlonicích. Je to stejný člověk, který policii nahlásil, že ženu pohřešuje. Policistům prozrazuje, že tělo dovezl do Nelahozevsi, kde ho vhodil do řeky poblíž vodní elektrárny.

Účetní vraždil kvůli marnotratné milence. I po více než 65 letech zůstává rozum stát nad brutalitou mordu Herty Černínové

Ubil ji ve spánku a pak ho tížilo svědomí

Ženu brutálně zavraždil její druh, se kterým žila v domě ve vísce Bratkovice u Velvar. Podle dobových zpráv neměli sousedé, ani blízcí o neshodách v jejich vztahu potuchy, ani žádné hádky neslyšeli. Podle jedné sousedky spolu pár trávil hodně času, dokonce spolu jezdili do práce. Žena pracovala v jednom z divadel v obchodním oddělení a ve volném čase dělala ženám umělé nehty. Vraha si nechali policisté pod zámkem.

„Vrah od jezu“ (takovou dostal přezdívku v médiích) na konci července roku 2011 pláče u Krajského soudu v Praze a svou vinu nepopírá. Přiznává, že vraždil ve středu 16. března brzy ráno kvůli neshodám v tíživé finanční situaci, o které nevěděli kamarádky, ani vlastní synové zavražděné ženy.

Záhadná zmizení beze stopy. Vraždy, únosy? Kde jsou pohřešované ženy a děti?

Následky hrůzného činu ukrývala Vltava

Mrtvolu své družky, kterou ve spánku nejméně sedmkrát uhodil tupou částí sekyry do hlavy, odklidil do místnosti určené ke skladování uhlí. Nakonec ho převezl do 12 kilometrů vzdálené Nelahozevsi. Vrah hovoří u soudu i o tom, že chtěl spáchat sebevraždu. Dozvídáme se, že dluží několik set tisíc a svůj dluh chce zaplácnout hraním automatů. Podle znalce však není gambler.

FOTO: Vrah od jezu

Vrah od jezu - SekyraVrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice z roku 1927Vrah od jezu - Vodní_elektrárna_Miřejovice,_Zagarolská_145,_Nelahozeves,_a_jezový_most_a_zdymadlo,_Veltrusy,_okr._Mělník,_Středočeský_kraj_02 HorakVladoVrah od jezu - ElektrárnaVrah od jezu - Most Miřejovice
Další fotky
Vrah od jezu - MostVrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice (1)Vrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice (2)

Ve středu 24. srpna 2011 si Zikán vyslechl rozsudek. Dostal čtrnáct let natvrdo, pět měsíců a jeden den od nalezení těla. Letos tedy uplyne polovina jeho trestu.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

 

Včera, 13:33
Kladno chce zvýšit poplatek za svoz odpadu kvůli růstu nákladů v posledních letech. Poplatek od...
20.11.2019
Středočeši mohou stále žádat o peníze na výměnu starých kotlů za nové. Částku na dotační...
19.11.2019
Některé radnice ve středních Čechách od Nového roku zvýší nájmy v městských bytech. Po osmi...
18.11.2019
Hokejovému Kladnu se v tabulce zase dýchá trochu lépe. Rytíři získali ve dvou důležitých utkáních...
18.11.2019
Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda...
14.11.2019
Po reprezentační pauze si los nachystal po fanoušky domácí hokejové extraligy velice atraktivní souboj. Duel...
12.11.2019
Velvary na Kladensku získaly dotaci na opravu kulturního sálu v bývalém hotelu Záložna. Předpokládané náklady...
12.11.2019
Městys Zlonice, při soutoku Zlonického a Dřínovského potoka nedaleko Slaného, může svým návštěvníkům nabídnut cestu...
11.11.2019
Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za čtyřicet bezplatných odběrů.
10.11.2019
V průběhu celého dne probíhaly tradiční akce věnované vzpomínce na prvního československého prezidenta Tomáše Garigue...
Reklama