Kladno investuje do nádraží, škol a chodníků

Autobusové nádraží v Kladně je prý předimenzované a zastaralé. Město nyní aktualizuje projektovou dokumentaci a příští rok chce začít s rekonstrukcí. Z úspor rozpočtu chce také investovat do škol a opravy komunikací.

S opravou nádraží počítalo už minulé vedení města. Realizace projektu by prý stála víc peněz. „V letošnímu roce připravíme novou projektovou dokumentaci, která původní projekt upraví do hospodárnější a pro cestující efektivnější verze. Namísto toho, abychom budovali podzemní parkoviště pro automobily podle původního projektu, ponecháme parkování na ploše,” říká primátor Dan Jiránek (ODS).

Kladno čeká řada dopravních staveb a rekonstrukcí

Podle něj tím město ušetří desítky milionů korun, což jsou peníze, které nemá a nedosáhlo by na ně ani pomocí dotací. „Autobusové nádraží se výhledově zmenší a stane se přehlednějším. Vzniknou zde desítky parkovacích míst pro osobní automobily. Jde zejména o to, aby cestující byli dobře kryti a celá plocha lépe upravena. Nechceme, aby na autobusovém nádraží bylo parkoviště primárně pro autobusy, ale aby zde bylo i parkoviště pro lidi, kteří si potřebují v centru něco vyřídit na úřadech a podobně,“ dodává Jiránek.

Město rekonstrukci zahájí nejdříve příští rok. Konkrétní finance budou k dispozici až po zpracování projektové dokumentace.

Kuchyň, střecha a fasáda

Zároveň zastupitelé města navýšili rozpočet o 80 milionu korun. „Investice do škol budou financovány z peněz, které jsou výsledkem hospodaření města za rok 2019. Kladno minulý rok hospodárně nakládalo s rozpočtem a důsledněji prověřovalo náklady na jednotlivé projekty,” tvrdí mluvčí města Lucie Steinerová. Podle Jiránka budou investice do obnovy škol dosahovat 200 milionoů korun. Konkrétní výsledek hospodaření za minulý rok ještě město nemá k dispozici, čeká na doúčtování některých dotací.

Město nechá v Základní škole Brjanská modernizovat kuchyni za 2,5 milionu korun, v Základní škole Vašatova připravuje výměnu klempířských prvků fasády a střechy za tři miliony korun, v ZŠ Jiráskova též opravu střechy a například v Základní škole Ukrajinská město plánuje kompletní obnovu podlahy v tělocvičně za 2,5 milionu korun.

Část peněz chce také investovat do modernizace domova seniorů.

Revitalizace silnic a chodníků

Kromě školství jsou podle primátora prioritou vedení města i opravy silnic. V ulicích Kladna začaly rekonstrukce chodníků, připravují se projekty na revitalizaci ulice Štechova i Obránců Míru a také zkapacitnění parkoviště u kulturního domu.

V rozpočtu města je na tyto akce vyhrazeno více než 150 milionů korun. „Chodníky a parkoviště vyžadují pravidelné investice a opravy každý rok, v minulém roce jsme investovali do chodníků kolem zrekonstruovaných krajských silnic a letos budeme samozřejmě pokračovat. Tyto práce souvisí s rozšiřováním sítě optických kabelů ve městě, která je součástí dlouhodobé strategie města v oblasti rozvoje informačních a komunikačních technologií,“ vysvětluje Jiránek. Největšími investicemi jsou prý oprava ulice Štechova a Obránců Míru.

FOTO: Kladno obránců míru, podprůhon

Kladno obránců míru, podprůhon - Schody Podprůhon 2Kladno obránců míru, podprůhon - OBRÁNCŮ MÍRU 1Kladno obránců míru, podprůhon - OBRÁNCŮ MÍRU 2Kladno obránců míru, podprůhon - Schody Podprůhon 1

Podle náměstka primátora pro dopravu Oldřicha Černého jsou aktuálně pokládány chráničky pro optické kabely a rekonstrukce chodníků v části ulice Dukelských hrdinů v termínu od 3. do zhruba 21. února. Stejné práce se uskuteční v části ulice Gen. Klapálka, od čerpací stanice k Baumaxu, a to v termínu od 10. února do 15. března.

V ulici Milady Horákové se dokončují chodníky v úseku ulic J. Lébra  – Na Kovárně. V tomto úseku se naváže na přeložky inženýrské sítě CETIN a výstavbu autobusové zastávky, kterou provádí Středočeský kraj v rámci rekonstrukce vozovky

Dnes, 10:11
Nymburk prodal pozemky v průmyslové zóně Sever. Za zhruba 16 hektarů zaplatí investor 60 milionů...
Včera, 16:12
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
Včera, 15:01
Středočeští záchranáři mají v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové výjezdové stanoviště. Vzniklo v...
Včera, 14:18
Začátkem února si hořovičtí městští policisté převzali nový automobil značky Škoda. Vozidlo zakoupila společnost NH...
Včera, 09:01
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy...
Včera, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
20.2.2020
O funkci ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců, jejich jména ministerstvo kultury nezveřejnilo. Výsledek...
20.2.2020
V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami by se letos mohly konat ozvěny zlínského filmového festivalu...
20.2.2020
Nemocnice v Benešově začala po prosincovém kybernetickém útoku opět přijímat dárce krve. Prvních deset dárců...
20.2.2020
Muzeum věžáků zahájí provoz 14. března. Zájemci si můžou rezervovat prohlídku už nyní. Autorem expozice...
Reklama