Kladno investuje do nádraží, škol a chodníků

Autobusové nádraží v Kladně je prý předimenzované a zastaralé. Město nyní aktualizuje projektovou dokumentaci a příští rok chce začít s rekonstrukcí. Z úspor rozpočtu chce také investovat do škol a opravy komunikací.

S opravou nádraží počítalo už minulé vedení města. Realizace projektu by prý stála víc peněz. „V letošnímu roce připravíme novou projektovou dokumentaci, která původní projekt upraví do hospodárnější a pro cestující efektivnější verze. Namísto toho, abychom budovali podzemní parkoviště pro automobily podle původního projektu, ponecháme parkování na ploše,” říká primátor Dan Jiránek (ODS).

Kladno čeká řada dopravních staveb a rekonstrukcí

Podle něj tím město ušetří desítky milionů korun, což jsou peníze, které nemá a nedosáhlo by na ně ani pomocí dotací. „Autobusové nádraží se výhledově zmenší a stane se přehlednějším. Vzniknou zde desítky parkovacích míst pro osobní automobily. Jde zejména o to, aby cestující byli dobře kryti a celá plocha lépe upravena. Nechceme, aby na autobusovém nádraží bylo parkoviště primárně pro autobusy, ale aby zde bylo i parkoviště pro lidi, kteří si potřebují v centru něco vyřídit na úřadech a podobně,“ dodává Jiránek.

Město rekonstrukci zahájí nejdříve příští rok. Konkrétní finance budou k dispozici až po zpracování projektové dokumentace.

Kuchyň, střecha a fasáda

Zároveň zastupitelé města navýšili rozpočet o 80 milionu korun. „Investice do škol budou financovány z peněz, které jsou výsledkem hospodaření města za rok 2019. Kladno minulý rok hospodárně nakládalo s rozpočtem a důsledněji prověřovalo náklady na jednotlivé projekty,” tvrdí mluvčí města Lucie Steinerová. Podle Jiránka budou investice do obnovy škol dosahovat 200 milionoů korun. Konkrétní výsledek hospodaření za minulý rok ještě město nemá k dispozici, čeká na doúčtování některých dotací.

Město nechá v Základní škole Brjanská modernizovat kuchyni za 2,5 milionu korun, v Základní škole Vašatova připravuje výměnu klempířských prvků fasády a střechy za tři miliony korun, v ZŠ Jiráskova též opravu střechy a například v Základní škole Ukrajinská město plánuje kompletní obnovu podlahy v tělocvičně za 2,5 milionu korun.

Část peněz chce také investovat do modernizace domova seniorů.

Revitalizace silnic a chodníků

Kromě školství jsou podle primátora prioritou vedení města i opravy silnic. V ulicích Kladna začaly rekonstrukce chodníků, připravují se projekty na revitalizaci ulice Štechova i Obránců Míru a také zkapacitnění parkoviště u kulturního domu.

V rozpočtu města je na tyto akce vyhrazeno více než 150 milionů korun. „Chodníky a parkoviště vyžadují pravidelné investice a opravy každý rok, v minulém roce jsme investovali do chodníků kolem zrekonstruovaných krajských silnic a letos budeme samozřejmě pokračovat. Tyto práce souvisí s rozšiřováním sítě optických kabelů ve městě, která je součástí dlouhodobé strategie města v oblasti rozvoje informačních a komunikačních technologií,“ vysvětluje Jiránek. Největšími investicemi jsou prý oprava ulice Štechova a Obránců Míru.

FOTO: Kladno obránců míru, podprůhon

Kladno obránců míru, podprůhon - Schody Podprůhon 2Kladno obránců míru, podprůhon - OBRÁNCŮ MÍRU 1Kladno obránců míru, podprůhon - OBRÁNCŮ MÍRU 2Kladno obránců míru, podprůhon - Schody Podprůhon 1

Podle náměstka primátora pro dopravu Oldřicha Černého jsou aktuálně pokládány chráničky pro optické kabely a rekonstrukce chodníků v části ulice Dukelských hrdinů v termínu od 3. do zhruba 21. února. Stejné práce se uskuteční v části ulice Gen. Klapálka, od čerpací stanice k Baumaxu, a to v termínu od 10. února do 15. března.

V ulici Milady Horákové se dokončují chodníky v úseku ulic J. Lébra  – Na Kovárně. V tomto úseku se naváže na přeložky inženýrské sítě CETIN a výstavbu autobusové zastávky, kterou provádí Středočeský kraj v rámci rekonstrukce vozovky

Dnes, 12:26
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
Dnes, 09:05
Prodejna nakladatelství Naše vojsko zmizí z prostor Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na...
Dnes, 07:48
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 07:48
V Praze v loňském roce poklesl počet cyklistů. Sčítače zaznamenaly v celém městě zhruba 3,22...
Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Reklama