Kladno má novou komunitní zahradu

Městské komunitní zahrady, na nichž si zájemci mohou vypěstovat vlastní zeleninu, ovoce či bylinky, se těší rostoucí oblibě. Tento trend již druhým rokem podporuje Kaufland, který projekt komunitních zahrad na pozemku u svých prodejen zahájil na jaře minulého roku v Kutné Hoře. Ve středu 17. června 2020 u své prodejny v Kladně slavnostně otevřel již třetí zahradu tohoto typu.

Zahrada, kterou Kaufland pro zájemce o komunitní pěstování zrealizoval ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, je vybavena veřejným kompostérem, prostorem na grilování s paletovým sezením, hmyzími hotely, ptačími budkami a krmítky, a především 27 vyvýšenými záhony. Ty budou postupně získávat své majitele z řad rodin s dětmi nebo seniorů, kteří si chtějí vypěstovat zeleninu nebo bylinky pro vlastní potřebu. Novinkou zahrady je nově vzniklý paprikový a rajčatový háj.

Kostelecké koupaliště tvořilo regionální riviéru, dnes podobný projekt chybí

Záhony i celý prostor zahrady jsou komunitě k dispozici zcela zdarma. „Chceme být dobrým sousedem a v místě, kde působíme, nabídnout občanům prostor, kde se mohou setkávat a pěstovat nejen své vlastní bylinky a zeleninu, ale také přátelské vztahy,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland, a dodává: „Prostor zahrady bude všem, kteří jej chtějí užívat, volně přístupný, a věříme, že přispěje k pospolitosti v komunitě.“

Slavnostní otevření komunitní zahrady Václavák během celého středečního odpoledne provázel pestrý program. „Příchozí se dozvěděli nejen to, jak osázet a vypěstovat okrasný a jedlý záhon či truhlík nebo jak si poradit s kompostováním ve městě, ale i proč je v přírodě tak důležitý hmyz a jak mu ve městě vytvořit co nejlepší životní podmínky,“ uvádí Radka Pokorná, ředitelka organizace Kokoza.

Dnes, 18:21
Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než...
Dnes, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Dnes, 11:14
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
Dnes, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Dnes, 09:01
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
Včera, 18:21
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
Včera, 14:59
Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí....
Včera, 13:29
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
Včera, 12:43
Králův Dvůr na Berounsku otevře na přelomu října a listopadu novou třídu mateřské školy na...
Včera, 11:19
Nepřehlédnutelná starostka Mnichovic Petra Pecková vede středočeskou kandidátku STAN v nadcházejících krajských volbách. Na začátku...
Reklama