Kladno otevře sportoviště Sletiště a Tenisový areál SK

Kladno otevře ve středu sportoviště Sletiště a ve čtvrtek blízký Tenisový areál SK. Ostatní kladenské městské sportovní areály zatím zůstávají zavřené. Každé ráno budou pracovníci sportovišť dezinfikovat stroje a další instalované prvky, informovala mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Zákaz vstupu na sportoviště začal platit 12. března po nařízení vlády, šlo o jedno z opatření, které má bránit šíření koronaviru. V pondělí vláda rozhodla, že ode dneška mohou lidé individuálně sportovat na venkovních sportovištích.

„Při individuálním sportu, jako je například běh, jízda na kole, in-line bruslení roušky povinné nejsou, ale prosíme návštěvníky, pokud se na jednom místě sejde více sportujících najednou, aby respektovali dvoumetrový odstup a podle opatření roušky používali s respektem k ostatním,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

České dráhy zatím nekoupí vlaky pro linku do Kladna, tendr byl ukončen

Šatny a další zázemí jednotlivých sportovišť zůstanou podle platných opatření zavřeny. Na obou sportovištích budou rozmístěny informační tabule, které upozorní návštěvníky na povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost, nutnost pohybovat se po areálech maximálně ve dvou, pokud nejde o rodinu, a podobně.

Podobně bude od středy v provozu i městské hřiště v Hlinkách v Berouně. Návštěvníci však musejí dodržovat minimální odstup dva metry od ostatních uživatelů sportoviště a společně sportovat mohou nanejvýš dva lidé s výjimkou členů domácnosti. Šatny, toalety a sprchy zatím otevřeny nebudou. V areálu bude podle mluvčí radnice Jitky Soukupové povoleno hrát tenis – dvouhru i čtyřhru, volejbal, basketbal a nohejbal, maximálně však dva na dva hráče, či florbal a hokejbal, opět za splnění podmínky nejvýše dvou hráčů střílejících na branku. Využívat hřiště mohou i atleti. Od středy bude v Berouně přístupná také in-line dráha na Závodí, naopak hřiště Na Vorlu a skatepark zůstávají zavřené.

čtk

Dnes, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
Dnes, 12:20
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
Včera, 17:51
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
Včera, 13:35
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
Včera, 12:58
Kutná Hora 29. května (ČTK) - V Kutné Hoře se nejspíš i letos uskuteční tradiční...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
Reklama