Kladno postupně obnovuje zeleň v lokalitě Bukovka

Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu. Město chce oživit také údolí Týneckého potoka u části Švermov a získat do vlastnictví les v lokalitě Zabitý, uvedla mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Radnice už má zpracovanou studii úprav jak pro sad Bukovka, tak pro zbytek Ostroveckého údolí. Práce v sadu už začaly a potrvají do března, kdy končí období vegetačního klidu. Sad má být pročištěný od náletových dřevin, město získá přehled o stávajících ovocných stromech, počítá se i s dosadbou, zatím mimo sad.

Letos bude pokračovat i příprava projektové dokumentace pro některé cesty, odvodnění a podobně. V rozpočtu pro tento rok má město pro lokalitu vyčleněn jeden milion korun.

Údolí Týneckého potoka takřka navazuje na Havlíčkovo náměstí a pokračuje kolem sportovních areálů a různých hřišť přes drobné překážky k Hnidouskému hřbitovu, kde přechází v lesy a pole. „Studie by nám měla říct, jak pracovat s potokem, výsadbami a jejich údržbou, navrhnout cesní síť i lavičky, hřiště či další vybavení,“ řekla Steinerová.

Podle ní je klíčová dobrá prostupnost území, aby se lidé do parku, který zde dnes již je, dostali co nejsnáze. První zásahy vedoucí k obnově město plánuje na podzim či v příštím roce.

Kladno také jedná o tom, aby získalo les v lokalitě Zabitý v části Kročehlavy. Nyní patří Lesům ČR. „Prozatím jsme zjistili, že nejvhodnějším postupem pro vlastníka je směna pozemků za jiný lesní pozemek, kde by mohl snadněji hospodařit,“ informovala mluvčí.

Zmíněný les je podle ní pro lesní hospodaření za účelem zisku nevhodný a více se hodí jako lesopark či příměstský les, kde je hlavním cílem rekreace, ekologická funkce lesa a podobně. Na směně bude město dál pracovat, pokud se podaří uskutečnit, měly by v něm přibýt možnosti rekreace včetně vybavení.

ČTK

Včera, 19:10
V provizorním operačním a informačním středisku si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat.
Včera, 17:50
Dalším případem pytláctví, kdy padli dva jeleni, se zabývají rakovničtí kriminalisté.
Včera, 17:11
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Včera, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Včera, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Včera, 10:11
Nymburk prodal pozemky v průmyslové zóně Sever. Za zhruba 16 hektarů zaplatí investor 60 milionů...
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
21.2.2020
Středočeští záchranáři mají v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové výjezdové stanoviště. Vzniklo v...
21.2.2020
Začátkem února si hořovičtí městští policisté převzali nový automobil značky Škoda. Vozidlo zakoupila společnost NH...
21.2.2020
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy...
Reklama