Kladno pozastavuje projekt Kladno seniorům, také plavání pro seniory a službu Senior taxi. Pozornost věnuje i školám

Ředitelé všech základních škol byli informováni o rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, a po skončení jarních prázdnin, které právě v Kladně a okolí probíhají, žáci zůstanou doma.

„Úkoly a učivo budou zveřejňovány na webových stránkách škol přes záložku stránky tříd, komunikace s rodiči bude probíhat e-maily a telefony. Žákům budou elektronicky zadávány úkoly a zasíláno učivo on-line nástroji, které jsou v možnostech jednotlivých škol. Rodiče dětí mladších 10 let mohou kvůli zákazu výuky využít ošetřovné při péči o dítě. Potvrzení rodičům v tomto případě vydává škola, nikoliv lékař. Rodiče ale nemusejí pro potvrzení do školy, škola jej může rodičům zaslat i elektronicky,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek.

„Mateřské školy zůstávají v provozu, situaci samozřejmě sledujeme a v případě nových skutečností budeme přijímat následná opatření,“ doplňuje Lucie Steinerová, tisková mluvčí Magistrátu města Kladna.

V následujících týdnech se v Kladně ruší veřejné, kulturní a sportovní akce s účastí více než sto osob, které pořádá město nebo podřízené organizace. Připravují se náhradní termíny konání, například pro koncert Dana Bárty & Ilustratosphere. Aktuální informace najdou obyvatelé města na stránkách pořádajících organizací. Oddělení kultury Magistrátu města Kladna intenzivně vyjednává s umělci nové termíny. O aktuálních změnách v programu informují divadla i další organizace na svých stránkách.

Areál aquaparků zůstává otevřen, byla upravena kapacita návštěvníků a po konzultaci s protiepidemickým oddělením Krajské hygienické stanice Kladno je Aquapark Kladno nadále v provozu se zvýšenými hygienickými opatřeními.  Zrušeno ale bylo veřejné bruslení, sportovní zápasy se neruší, ale doporučuje se jejich konání bez účasti diváků.

STREAM: záznam z tiskové konference vlády z neděle 23:00h

S ohledem na nejrizikovější skupiny obyvatel byl pozastaven projekt Kladno seniorům, včetně plavání pro seniory, a to od 11. 3. 2020 až do odvolání. Služba Senior taxi je od 16. 3. do odvolání pozastavena. Zrušena byla březnová výuka Univerzity třetího věku, rovněž tak akce pořádané ve Středisku komplexní sociální péče Fontána.

„Žádáme občany, aby na pracovištích magistrátu vyřizovali pokud možno jen neodkladné věci a využili při tom objednávací systém, případně se na jednotlivá pracoviště objednávali telefonicky. Otevírací doba magistrátu nebude krácena, ale z důvodů péče o děti zaměstnanců a nemocnosti dochází ke snížení personálního stavu úřadu,“ pokračuje tisková mluvčí a připomíná: „Upozorňujeme, že vedoucí pracovníci jednotlivých útvarů mají právo odmítnout jednání svých podřízených s klientem, který zjevně trpí respiračními potížemi, a tím chránit své zaměstnance před vystavením nepřiměřenému riziku nákazy.“

 

 

Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
25.5.2020
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
25.5.2020
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
25.5.2020
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama