Kola už zase skvěle reprezentují Kolín

Příznivcům kolínského sportu cyklisté kolínské stáje Expres CZ-Tufo Team dělají radost. I první cyklistická medaile pro Česko a Kolín brzy zacinkala díky Terezce Tvarůžkové.

Leden ještě patřil cyklokrosařům – mladším kategoriím ale UCI kvůli COVIDU-19 zrušila vrcholné světové podniky. A k MS do studeného belgického písku a bláta u moře v Ostende mohli cestovat jen starší. Nejmladší cyklokrosaři z Kolína zůstali doma u televizorů. A trénovali individuálně, i na běžkách.

Zato v únoru, při dodržení maxima nařízení epidemiologů, zdatné kolínské cyklisty mohl týmový šéf Mgr. Jan Slavíček vyslat k najíždění nezbytných tréninkových a závodních kilometrů do tepla. Na středomořské turecké pobřeží v Antálii. Do denních 20 st. C. A Terka Tvarůžková tam vzala za pedály už v prvních dvou bikerských závodech v Turecku tak rázně, že poprvé skončila druhá mezi dvěma Belgičankami, za vítěznou veteránkou Ghitou Michelsovou, před Émeline Detilleuxovou. A hned na druhý den byla na pódiu znovu, v dalším závodě bronzová.

Při prvním závod Terezu chvíli zdržel na trati pomalejší zdravotně hendikepovaný cyklista, zřejmě z kategorie sluchově postižených, kteří startovali společně. Neslyšel, nechtěl uhnout rychlejší. Druhý den se závod vyvíjel pro Tvarůžkovou opět nadějně. Ale první pozici musela opustit v půli boje poté, když přetrhla na kole řetěz. „A já jsem pak bohužel kolo spravoval v depu hodně dlouho,“ omlouval se Terezce i fanouškům po závodě trenér.

Ve špičce kategorie mužů se v úvodních únorových závodech v Turecku předháněli Francouzi se Švýcary. Ale o pouhé jedno místo pod pódiem skončil zdatný slovenský člen kolínské stáje Matej Ulík. Ten je v Turecku jako doma, v předchozích sezónách tam i vyhrával.

Kolínskou přípravkou prošla i nyní už zdatná juniorka ze sestavy Slavíčkova výběru Štěpánka Hojková (2003). A také té se na kempu v Turecku dařilo. Už v úvodním závodění sezóny kol dojela mezi mladými bikerkami na 3. místě.

7.4.2021
Během nadcházející volební valné hromady bude o vedoucí post okresního fotbalového svazu na další funkční...
1.4.2021
Klášter kapucínů si přáli kolínští radní, a tak se dopisem z 20. října 1660 obrátili...
31.3.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
31.3.2021
Alois Jirásek, český prozaik, dramatik a politik, je autorem řady historických románů. Ve svých Starých...
31.3.2021
Ve městě se díky nedostatkům v legislativě nahromadila nepojízdná auta natolik, že blokují potřebná parkovací...
9.3.2021
Kolínští říkají, že se pohled na chrám sv. Bartoloměje nikdy neomrzí. Ocenila ho i porota...
8.3.2021
Současně při budování Českého Brodu na povrchu se stavělo i podzemí se spojovacími chodbami mezi...
7.3.2021
Strávníky uvítali v nové školní jídelně v Bezručově ulici 1. března, v provozu je i...
5.3.2021
Vzhledem k tomu, že se ani po roce epidemická situace v České republice zásadním způsobem...
4.3.2021
Případ, kdy ani rozchod partnerů neřeší násilné chování jednoho z nich a domácí násilí pokračuje...
3.3.2021
Ve hře je kastrační program, který je v Českém Brodě připravována ve spolupráci se společností...
Reklama