Kolem Koruny v Radotíně se už začalo vyklízet

Další fotky

Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní zázemí, vnitroblok za Korunou se promění v kulturně-komunitní centrum, které se stane nejen místem setkávání, ale najde zde své zázemí i projekt rozšíření Základní umělecké školy Klementa Slavického, Domu na půl cesty a Policie ČR.

„Místo budov staré hasičárny a staveb lemujících starou budovu Koruny vzniknou dva nové objekty. V první budově na místě staré hasičárny získá nové zázemí Policie ČR, která má nyní svou služebnu v již nevyhovujících a pro občany složitě dostupné prostory ve Výpadové ulici a žáci základní umělecké školy, kteří zde budou mít nové učebny pro výuku hudební nauky, taneční a výtvarný obor,“ uvedl starosta Karel Hanzlík.

V přízemí druhé budovy bude komunitní prostor, který bude sloužit například k různým vzdělávacím a setkávacím akcím aktivních seniorů, dětem čekajícím na hodinu hudební nauky, návštěvníkům divadelních představení a dalším.
V další části vznikne prostor, který si budou moci lidé pronajmout k různým příležitostem, jako jsou oslavy, besedy či svatební hostina.
V projektu Domu na půl cesty najde dočasný domov osm mladých lidí ve věku 18 až 26 let, kteří odešli z dětských domovů a mají vztah k divadlu či hrají například na nějaký hudební nástroj a rádi se aktivně zapojí do spolupráce s kulturním střediskem.

Kulturní zázemí v Radotíně se rozšíří. Taky policie si polepší

Celková investice bude necelých 91 milionů korun (bez DPH), výběrové řízení na akci „Centrum Koruna Radotín – stavba“ vyhrála z osmi uchazečů nabídka firmy ALBET stavební.

„V průběhu ledna a února letošního roku bude probíhat vyklízení stávajících objektů, od února do dubna budou probíhat bourací práce. Zařízení staveniště bude umístěno ze strany nové hasičské zbrojnice v Karlické ulici. Rovněž staveništní doprava bude využívat příjezdovou cestu z této strany. V současné době nebudou z důvodu výstavby žádná dopravní omezení v dané oblasti. Celá akce by měla být dokončena v půlce roku 2021,“ řekl místostarosta Miroslav Knotek.

FOTO: Vyklízení dvora u radotínské Koruny

Vyklízení dvora u radotínské Koruny - 1 Vizualizace-Kulturne-komunitniho-centra-Koruna-3 (1)Vyklízení dvora u radotínské Koruny - 2 u korunyVyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-1Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-2Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-3
Další fotky
Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-5Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Vizualizace-Kulturne-komunitniho-centra-Koruna-1 (1)Vyklízení dvora u radotínské Koruny - 0 go
Dnes, 18:10
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
Dnes, 17:11
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
Dnes, 14:59
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
Dnes, 13:20
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Dnes, 11:11
S žádostí o poskytnutí finanční pomoci formou neinvestiční dotace se na Středočeský kraj obrátila předsedkyně...
Včera, 19:10
V provizorním operačním a informačním středisku si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat.
Včera, 17:50
Dalším případem pytláctví, kdy padli dva jeleni, se zabývají rakovničtí kriminalisté.
Včera, 17:11
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Včera, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Včera, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Reklama