Kolem Koruny v Radotíně se už začalo vyklízet

Další fotky

Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní zázemí, vnitroblok za Korunou se promění v kulturně-komunitní centrum, které se stane nejen místem setkávání, ale najde zde své zázemí i projekt rozšíření Základní umělecké školy Klementa Slavického, Domu na půl cesty a Policie ČR.

„Místo budov staré hasičárny a staveb lemujících starou budovu Koruny vzniknou dva nové objekty. V první budově na místě staré hasičárny získá nové zázemí Policie ČR, která má nyní svou služebnu v již nevyhovujících a pro občany složitě dostupné prostory ve Výpadové ulici a žáci základní umělecké školy, kteří zde budou mít nové učebny pro výuku hudební nauky, taneční a výtvarný obor,“ uvedl starosta Karel Hanzlík.

V přízemí druhé budovy bude komunitní prostor, který bude sloužit například k různým vzdělávacím a setkávacím akcím aktivních seniorů, dětem čekajícím na hodinu hudební nauky, návštěvníkům divadelních představení a dalším.
V další části vznikne prostor, který si budou moci lidé pronajmout k různým příležitostem, jako jsou oslavy, besedy či svatební hostina.
V projektu Domu na půl cesty najde dočasný domov osm mladých lidí ve věku 18 až 26 let, kteří odešli z dětských domovů a mají vztah k divadlu či hrají například na nějaký hudební nástroj a rádi se aktivně zapojí do spolupráce s kulturním střediskem.

Kulturní zázemí v Radotíně se rozšíří. Taky policie si polepší

Celková investice bude necelých 91 milionů korun (bez DPH), výběrové řízení na akci „Centrum Koruna Radotín – stavba“ vyhrála z osmi uchazečů nabídka firmy ALBET stavební.

„V průběhu ledna a února letošního roku bude probíhat vyklízení stávajících objektů, od února do dubna budou probíhat bourací práce. Zařízení staveniště bude umístěno ze strany nové hasičské zbrojnice v Karlické ulici. Rovněž staveništní doprava bude využívat příjezdovou cestu z této strany. V současné době nebudou z důvodu výstavby žádná dopravní omezení v dané oblasti. Celá akce by měla být dokončena v půlce roku 2021,“ řekl místostarosta Miroslav Knotek.

FOTO: Vyklízení dvora u radotínské Koruny

Vyklízení dvora u radotínské Koruny - 1 Vizualizace-Kulturne-komunitniho-centra-Koruna-3 (1)Vyklízení dvora u radotínské Koruny - 2 u korunyVyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-1Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-2Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-3
Další fotky
Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Dvur-u-Koruny-vyklizeni-5Vyklízení dvora u radotínské Koruny - Vizualizace-Kulturne-komunitniho-centra-Koruna-1 (1)Vyklízení dvora u radotínské Koruny - 0 go
Dnes, 15:22
V Lysé nad Labem na Nymbursku se část obyvatel obává o osud mokřadních pozemků, které...
Dnes, 12:26
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
Dnes, 09:05
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 09:05
Prodejna nakladatelství Naše vojsko zmizí z prostor Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na...
Dnes, 07:48
V Praze v loňském roce poklesl počet cyklistů. Sčítače zaznamenaly v celém městě zhruba 3,22...
Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
Reklama