Kolín bude mít novou sportovní halu za 97 milionů korun

Splnění snu kolínských sportovních klubů se přibližuje. V nové hale bude hřiště o rozměrech 40 krát 25 metrů vhodné pro házenou nebo florbal. V hale budou také střídačky, tribuna, zázemí pro sportovce nebo klubovna. Hotová má být za rok a půl.

Novou sportovní halu v Kolíně v městské části Borky postaví společnost Strabag. Ve výběrovém řízení nabídla, že objekt vybuduje za necelých 97 milionů korun. Stavět začne nejpozději na jaře, hotovo bude za 1,5 roku, oznámil to starosta Kolína Michael Kašpar.

„Během příštích 14 dní se uskuteční koordinační schůzka za účasti městského architekta a projektantů, kde se ustanoví harmonogram prací,“ řekl Kašpar. Projektanti předpokládali, že cena haly dosáhne 100 milionů korun.

Nová sportovní hala bude jednopatrová, návrh vzešel z architektonické soutěže. V hale bude k dispozici hřiště o rozměrech 40 krát 25 metrů, vhodné tak bude například na házenou nebo florbal. Hřiště bude mít parametry i pro 1. ligu volejbalu. Součástí haly bude také horolezecká stěna.

Kromě hřiště budou v hale také střídačky, tribuna, zázemí pro sportovce nebo klubovna. Firma postaví také parkoviště s více než 80 místy, rozšíří příjezdovou komunikaci a zajistí vysázení zeleně. Město počítá, že do budoucna prodlouží linku MHD ke sportovním areálům.

Stavba bude rozdělena do čtyř etap. Město počítá s tím, že ve smlouvě stanoví přísné sankce, stavební firma bude případně sankcionována za zpoždění jednotlivých etap, nikoli pouze za zpoždění stavby celého díla. Přísné podmínky město stanovilo i ve výběrovém řízení. Zájemci o zakázku museli předložit konkrétní reference a zkušenosti s obdobnými stavbami obdobné velikosti.

Nová hala bude podle Kašpara nízkoenergetická, roční náklady na energie klesnou zhruba o polovinu, město by mělo za rok za energie v hale zaplatit zhruba 250 tisíc korun místo původně počítaných téměř 500 000 korun. Ve městě musela být rozšířena kanalizace, na kterou se má nová sportovní hala napojit.

Kolín podal žádost o evropskou dotaci z Operačního programu Životní prostředí, získat může až 40 milionů korun. Žádost se zatím stále posuzuje. Výstavba sportovní haly v Borkách zároveň patří k největším plánovaným investicím letošního roku. Město má v rozpočtu pro letošek finanční rezervu 15,3 milionu korun. Rozpočet však dlouhodobě zatěžuje dluh, který vznikl při budování průmyslové zóny a bytů pro automobilku TPCA. V roce 2020 z něj má Kolín splatit dalších zhruba 75 milionů. Radnici nyní zbývá na dluzích zaplatit zhruba 390 milionů korun. Celý dluh tak město splatí asi do roku 2025.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí a na domácí zápasy musí jezdit mimo město.

ČTK, JŠ

FOTO: Kolín bude mít novou sportovní halu za 97 milionů korun

Kolín bude mít novou sportovní halu za 97 milionů korun - 8smlouva_strabag_hala_1_of_1_3Kolín bude mít novou sportovní halu za 97 milionů korun - kolin_zakres_exterier_hala_MU KolinKolín bude mít novou sportovní halu za 97 milionů korun - kolin_zakres_interier_hala_MU KolinKolín bude mít novou sportovní halu za 97 milionů korun - 26zakres_interier_tribuna
Dnes, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Dnes, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Dnes, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Dnes, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
Včera, 17:30
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
Včera, 16:48
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
Včera, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Včera, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Včera, 09:40
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
Včera, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama