Kolín má novou naučnou stezku

V Kolíně byl zpřístupněn nový ovocný sad s altánem a revitalizovanou naučnou stezku do rukou kolínských obyvatel. Slavnostní předání nového ovocného sadu proběhlo za účasti dětí a paní učitelky Naděždy Sojkové ze ZŠ v Kolíně, starosty města Kolína pana Michaela Kašpara, generálního ředitele společnosti Billa Jaroslawa Szczypky a finanční ředitelky téže společnosti Ilse Holzer.

Projekt v Kolíně je již druhým, který společnost Billa v rámci iniciativy navracení ovocných stromů do české krajiny zrealizovala. Naučná stezka Borky nedaleko Kolína je již dvě desetiletí často vyhledávanou lokalitou, a protože její stav již nevyhovoval současným potřebám, na počátku roku 2019 padlo rozhodnutí o její modernizaci. Kromě výsadby ovocných stromů a nového altánu  byla v místě revitalizována i naučná turistická stezka Borky.

„Součástí naší filozofie je dlouhodobá udržitelnost. I z toho důvodu nás těší, že můžeme navrátit ovocné stromy zpět do přírody a zpříjemnit tak místním obyvatelům oblíbená místa výletů. Projekt výsadby ovocných stromů chceme i nadále podporovat a spolupráci rozšiřovat v budoucnu i do dalších měst,“ uvedl generální ředitel společnosti Billa Jaroslaw Szczypka.

Borky v novém kabátku

Tato zhruba čtyřkilometrová stezka je nyní kromě nových informačních tabulí obohacena o interaktivní vzdělávací tabule o zvířatech a rostlinách, které mohou posloužit například školám a školkám jako učební materiál v rámci hodin prvouky či přírodovědy. Současně došlo k rozšíření stezky o novou zastávku s dřevěným altánem se stolem a lavicemi, kde si pedagogové s dětmi nebo jiní návštěvníci mohou shrnout probrané poznatky ze stezky anebo nabrat síly před cestou zpět do svých domovů. Stezka se rozrostla o celkem 36 ovocných stromů. Pro nový ovocný sad byla zvolena koncepce uzavřeného smíšeného sadu. Na okraj sadu byly vysazeny dřeviny vzrostlejší, jako jsou ořešáky, třešně či morušovníky. Stromy méně náročné na prostor, jako jsou slivoně, švestky a renklódy, jsou umístěny kolem altánu.

Dnes, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Dnes, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Dnes, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Dnes, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
Včera, 17:15
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:45
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
7.8.2020
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
7.8.2020
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Reklama