Komplikace na hlavním tahu do Chomutova. Na mostu u Kutrovic se intenzívně pracuje

Rekonstrukce mostu na silnici I/7 přes Bakovský potok u Kutrovic způsobuje na tomto frekventovaném tahu mezi Chomutovem a Prahou nemalé dopravní komplikace. Provoz přes most je v úseku dlouhém přibližně 700 metrů řízen kyvadlově za pomocí světelné signalizace, což nárazově v obou směrech vytváří dlouhé kolony.

K rekonstrukci mostu bylo přistoupeno jednak z důvodu jeho havarijního stavu a jednak i proto, že bude tvořit součást levého jízdního pásu dálnice D7 směr Praha. Pravá část budoucího dálničního mostu ve směru na Chomutov bude postavena nově. Zkapacitnění navazujících úseku I/7 na most, tedy Kutrovice-Panenský Týnec a z druhé strany MUK Slaný-Kutrovice je ve fázi stavební přípravy se zatím plánovaným termínem zahájení obou staveb v roce 2023.

Samotná rekonstrukce mostu měla podle projektu trvat 254 dnů, nakonec se však podařilo tuto dobu zkrátit o 34 dnů na současných 210, a i v průběhu stavebních prací se hledají řešení, která by mohla postup prací zefektivnit za současného udržení požadované kvality díla. V současné době se na obou stranách mostu budují mostní provizoria přes přechodovou část, přičemž každé z nich je dlouhé 30 metrů a široké 4 metry. Ta by měla být zprovozněna po 24.červnu.

Jejich zprovozněním začne 2. fáze rekonstrukce, kdy bude doprava z levé části mostu převedena víceméně do střední, což umožní pracovat na obou stranách mostu současně a ve vzájemném souladu. Současně budou moci probíhat také práce na přechodových částech mostu, tj. i pod mostními provizorii, kde bude provedeno kompletní odtěžení přechodové desky za použití těžké techniky a její následná rekonstrukce. Prakticky tak dojde k rekonstrukci stávajícího mostu pod mosty provizorními.

Aby se pod mostními provizorii mohla pohybovat i potřebná technika, jsou vyzdvižena nad úroveň stávajících povrchů a najetí na ně bude řešeno cca. 25 metrů dlouhým nájezdem a stejným způsobem je řešen i sjezd. To průjezd staveništěm oproti současnému stupňovitému odfrézování vozovky zřejmě nijak neurychlí, ale stavařům, kteří zde pracují 7 dnů v týdnu, umožní postupovat maximálně rychle.

mbu

Před 170 lety vznikly okresy, před 20 lety kraje

Dnes, 09:07
Dva výsuvné sloupky, jeden u vjezdu do Pražské ulice a druhý u výjezdu na nám....
Včera, 18:20
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
Včera, 17:12
Správa železnic začala s velkou výlukou na trati 210 mezi Vrané nad Vltavou a Dobříší....
Včera, 15:39
Příbramští policisté pátrají po totožnosti mladšího muže. Ten se měl sexuálně uspokojovat na volně přístupném...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Burdýři
Včera, 12:46
Jarmark, pohádky, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele – to vše...
Včera, 11:12
Středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová Pokorná bezmála čtyři roky. Přesto nevěděla o dvacítce exkluzivně placených...
Včera, 09:43
Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává,...
Včera, 07:38
Filip dostal kontakt na terapii v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích od manželky,...
13.8.2020
Češi umějí plavat mnohdy lépe, než leckteré přímořské národy. Zároveň ale mnoho lidí, včetně dětí,...
Reklama