Kontroly dodržování mimořádných opatření probíhají ve Středočeském kraji průběžně

Od počátku dubna provádějí středočeští hygienici (KHS) ve spolupráci s Policií ČR průběžné kontroly dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Jedná se zejména o provozovatele zařízení stravovacích služeb, ale také například ve znovuotevřených hobbymarketech. Hygienici kontrolují i povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest na všech místech mimo bydliště.

„Je potěšující, že v našem kraji jsme při kontrolách doposud neshledali žádná závažnější pochybení a nebyl tudíž důvod přikročit k citelnějším sankčním opatřením. Naprostá většina provozoven zajišťuje prodej občerstvení přes okénko do jednorázových nádob a obsluha je řádně vybavena ochrannými prostředky. Občané přistižení při nedodržování povinnosti nosit mimo bydliště roušku či jiný ochranný prostředek dýchacích cest reagují na naše upozornění vstřícně a nos a ústa si ihned zakryjí, většinu nedostatků proto vyřešíme hned na místě domluvou,“ uvedl zástupce ředitelky KHS Tomáš Vodný.

V okrese Mělník (konkrétně na Kokořínsku) proběhla společná kontrolní akce v prvních dubnových víkendech a na kontrolách se tam podílelo 5 zaměstnanců KHS. Mimořádná opatření byla až na drobné výjimky dodržována a nedocházelo ani k nevhodnému shromažďování většího počtu osob před provozovnami. Pouze v jednom případě bylo shledáno zjevné nedodržování zákazu přítomnosti veřejnosti v provozovně stravovacích služeb a za tento přestupek byla na místě uložena bloková pokuta ve výši tisíc korun.

Na chov zvířat v pražské zoo přispěli lidé během šesti dní více než 716 tisíc

Další společná kontrolní akce proběhla v okrese Nymburk a zúčastnili se jí 2 zaměstnanci KHS.  Kontroly probíhaly v lázeňském městě Poděbrady a Nymburku, dále pak v turisticky atraktivní oblasti Jezero u Poděbrad a na soutoku Labe s Cidlinou. Ani tady nebyla zjištěna žádná závažná pochybení, sedací nábytek na předzahrádkách před provozovnami byl preventivně odklizen, výdej občerstvení probíhal přes okénko a obsluha byla vybavena rouškami. Ani v jednom z případů nemusela být zjištění řešena pokutou.

V souvislosti se znovuotevřením hobbymarketů vykonávali zaměstnanci KHS, opět ve spolupráci s Policií ČR, v těchto provozovnách během Velikonoc kontroly, a to konkrétně v Kladně, Mladé Boleslavi a Příbrami. Zaměřené byly především na dodržování bezpečných odstupů mezi nakupujícími a používání ochranných pomůcek. Hygieniky také zajímalo, jsou-li u vchodu do obchodu k dispozici dezinfekční prostředky na ruce a jednorázové rukavice. Celkem byly za účasti 6 pracovníků KHS provedeny 4 kontroly. Při nich nebyla ze strany provozovatelů ani návštěvníků hobbymarketů zjištěna žádná pochybení.

Dnes, 15:31
Příznivci automobilových soutěží se mohou v nadcházejícím ročníku Rally Bohemia těšit na několik zajímavých novinek,...
11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
10.6.2021
Výstavba dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy navržena tak, aby mohla vést i územím kolem...
10.6.2021
Dopravní policisté a kriminálka prošetřují smrtelnou nehodu motorkáře ze začátku června v Dolní Lomnici na...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
9.6.2021
Výlohy Galerie Skleňák v Bubenči v červnu zaplnila výstava divadelních plakátů Jana Schmida.
7.6.2021
Zajištění maximální bezpečnosti všech zúčastněných je hlavní prioritou organizačního týmu Rally Bohemia. Zabezpečení rychlostních zkoušek,...
4.6.2021
Díky zlepšující se epidemiologické situaci se konečně i mladoboleslavské divadlo otevře svým divákům.
4.6.2021
Po nedobrovolné pauze se konečně otevřely takřka všechny památky, nechybí mezi nimi ani perla Českého...
Reklama