Králův Dvůr rozšířil výstražný a varovný systém

Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi, který bude v průběhu června testovat ve zkušebním provozu. Hlášení městského rozhlasu občané uslyší vždy ve středu v 10 a v 17 hodin, a to 3., 10. a 17. června.

Město v této souvislosti žádá všechny obyvatele Králova Dvora o spolupráci a sdělení případných připomínek ke zkušebnímu provozu systému. V případě problému na některém z hlásičů, je potřeba závadu nahlásit na e-mail: [email protected] Vždy je nutné uvést přesné umístění hlásiče, tedy ulici a popisné číslo domu.
Rozšíření výstražného a varovného systému si vyžádalo celkovou investici ve výši cca 3,4 miliony korun a dotace, kterou město na projekt získalo, je téměř 2,5 milionu korun. Součástí projektu je také rozšíření digitálního povodňového plánu města.

Varování z Islandu. Sopka otrávila lidi i zvířat

I. etapu varovného výstražného systému město uvedlo do provozu v roce 2015, aby Králův Dvůr a jeho obyvatele chránil před povodněmi. Tehdy si vyžádal realizační náklady větší než šest milionů korun. Převážná část se tehdy pokryla prostřednictvím dotace a město se spolupodílelo částkou cca 600 tisíc korun.
„Záměrem města bylo rozšířit a zmodernizovat stávající varovný a informační systém na celém území města, a to i v nově vzniklých lokalitách tak, aby bylo možné předpovídat předmětné ukazatele nebezpečí a včas varovat ohrožené obyvatelstvo v době vzniku mimořádné události, a tím snížit materiální škody na veřejném a soukromém majetku a chránit zdraví i životy obyvatel,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

kd

Včera, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Včera, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Včera, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Včera, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Králův Dvůr na Berounsku rozšíří dům s pečovatelskou službou o nový pavilon. Celkové náklady budou...
1.8.2020
Příští týden se na „odpočinkovou zónu“ dočasně promění plácek před prodejnou Albert na Malvazinkách a...
1.8.2020
První srpnový víkend na Mladoboleslavsku je nejlepším časem na rodinný výlet historickým vláčkem. Jako každý...
Reklama