Krizový štáb v Příbrami jednal online. Nemocnice vyhlásila stav hromadného postižení osob

Příbramská nemocnice má po uvolnění dalšího oddělení stovku covidových lůžek.

Roční pandemická situace spojená s onemocněním covid-19 si vyžádala v úterý jednání krizového štábu, který je po celou dobu v pohotovosti. V rámci krizového štábu jsou ve spojení zástupci města se všemi složkami IZS, zástupci Krajské hygienické stanice, Oblastní nemocnice Příbram, Věznice Příbram a dalších.

„V rámci dnešního jednání jsme získali nové informace ze všech oblastí. Zásadním sdělením pro občany může být například informace o rozšíření očkování z jednoho očkovacího centra na dvě, kdy denní kapacita by mohla být od příštího týdne tisíc očkovaných osob denně, a to včetně víkendů. Jedná se o maximální denní kapacitu v případě, že bude dostatek vakcín a kromě obou očkovacích center budou do očkování zapojeni i praktičtí lékaři. Jinak o víkendech bude fungovat očkovací centrum na Zdaboři. Dnes bylo dle aktuální informace z ONP naočkováno 540 lidí,“ přináší informace z jednání starosta města Jan Konvalinka.

Důležité informace a konkrétní čísla přichází z Krajské hygienické stanice. V době nouzového stavu, tedy od 5. října 2020 do 28. února 2021 bylo v rámci okresu Příbram evidováno 13 145 pozitivních osob a 60 osob zemřelo. V tomto období se vyskytlo několik ohnisek nákazy, přičemž za udané období bylo uzavřeno celkem 121 zařízení a v řešení byly také osoby bez přístřeší.

Německo nabídlo 19 míst pro české pacienty. Pomoci chce i Švýcarsko

Dodržování nařízení je důležitým aspektem k tomu, abychom se s nemocí co nejdříve vypořádali. Nad dodržováním vládních nařízení dohlíží jak Policie ČR, tak i strážníci Městské policie Příbram. Podle informací zástupce Policie ČR bylo za uvedené období oznámeno správnímu orgánu Městského úřadu Příbram 141 přestupků a řada situací je řešena pokutou na místě či domluvou.

„Jedním z míst, které je aktuálně cílem Příbramanů, je areál Nového rybníka. Je to jedno z mála míst, kam lidé mohou jít relaxovat. Od dnešního dne dohlíží nad dodržováním pravidel v areálu pořádková služba a zvýšený je také dohled strážníků MP. Tento krok nemá omezovat návštěvníky, ale přispět k tomu, abychom celý areál kvůli nedodržování nařízení nemuseli uzavřít,“ doplnil informace starosta Konvalinka s tím, že na základě doporučení Krajské hygienické stanice a jednání krizového štábu bude dočasně uzavřen skatepark.

Nemocnice v Benešově, Mladé Boleslavi a Kolíně vyhlásily stav hromadného postižení osob. V takovém stavu péče v nemocnici neodpovídá běžnému standardu.  Oblastní nemocnice v Příbrami se ve čtvrtek přidala k dalším zařízením ve Středočeském kraji a vyhlásila stav hromadného postižení osob. Důvodem je především nápor na intenzivní péči, kde již není možné poskytovat standardy zdravotní péče. Den předtím oznámila, že uzavře jedno z lůžkových oddělení chirurgie, aby měla další místa pro pacienty s covidem-19. Počet hospitalizovaných v poslední době stále roste. V nemocnici bylo k 3. březnu 71 pacientů s koronavirem, z toho 12 potřebuje intenzivní péči. Po uzavření chirurgie přibude zhruba 20 nových covidových lůžek, maximální kapacita se tak bude blížit 100. Problémem však je zajištění dostatečného počtu personálu.

13.4.2021
Zloději na Příbramsku se v poslední době více zaměřují na jízdní kola. Policisté zaznamenali krádeže...
12.4.2021
Za běžných okolností by Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram již za několik dní otevíral pomyslné...
3.4.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
3.4.2021
V březnu byla zahájena oprava mostu na Litavce v katastru Čenkova.
2.4.2021
Knihovna Jince realizuje řadu aktivit i v době, kdy nejsou v provozu kulturní zařízení a...
30.3.2021
V poslední době je věnována velká pozornost životnímu prostředí. Lidé si v souvislosti se záplavami...
26.3.2021
Lidé v Příbrami mohou ozdobit kraslicemi velikonoční stromy. Město jim tak chce v době pandemie...
Gymnázium Legionářů.
19.3.2021
Nepoměr ve velkém počtu míst na gymnáziích prý deformuje přístup ke vzdělávání.
15.3.2021
Sedlčanská nemocnice vybudovala nové očkovací centrum.
Fotbal, ilustrační obrázek
11.3.2021
Klání o předsednické křeslo čeká tento týden Martina Havla a Pavla Chána. Mezi těmito dvěma...
9.3.2021
V poslední době jsou v boji proti šíření koronaviru velké naděje vkládány do očkování vakcínou....
Reklama