Kutnohorští ochotníci zpestřili covidovou atmosféru po svém

Ochotnický spolek Tyl je dalším ze spolků nadšenců, kteří oživují kutnohorskou kulturní scénu již více než 80. let.

Čas koronavirový byl pro ochotníky spíše výzvou než důvodem dopřát si delší divadelní prázdniny. Již na jaře se začali scházet a pokračovali s přípravou realizace svých nápadů na léto.

Ochotníci na scénu,

byl název výstavy, která proběhla na přelomu července a srpna v Sedleckém pivovaru. K vidění byly kostýmy, plakáty, rekvizity a fotografie. Ačkoliv vidět kostýmy zblízka bylo zajímavé, místní obyvatelé s chutí prohlédli i fotografie, na nichž se snažili nalézt  a také rozpoznat své známé v různých maskách a kostýmech.

Divadlo je divadlo, v letním čase bylo možno vidět několik představení. V červenci shlédli diváci na zámku Kačina reprízu úspěšné adaptace Erbenovy Kytice. Překvapením pak byla premiéra

Kutnohorská havířina aneb jak zvládnout coribundus.

Scénář na motivy známé pohádky Dařbuján a Pandrhola napsali Denisa Šebestová a Jiří Pospíšil. S využitím hornické historie města a lehké současné satiry vytvořili pohádku vhodnou pro děti i dospělé. Půvabnou scénu do nádvoří Vlašského dvora zakomponoval a osvětlil Boris Buňka. V některých rolích se objevili jako hosté například i osobnosti známe z gastronomie v Kutné Hoře, což vyvolalo u publika nadšenou odezvu. Veselé představení v režii Veroniky Štroblové se opakovalo celkem pětkrát. První repríza měla patřit zdravotníkům a záchranářům, ale protože tento záměr překazilo počasí, dočkali se zdravotníci a záchranáři svého až 6. září.

K dobrému divadelnímu představení patří i doprovodný leták. Prostřednictvím tištěného programu  dostal divák mnohá ponaučení o tom, jak užívat nabízené léčivo. I když to nejprve vypadalo velmi učeně, mnohý z diváků si během představení přišel na dobrou jitrnici nebo plechovku piva. Tato štědrost byla součástí scénáře.

A protože se v našem kraji koronavirus zase rozmáhá, je dobré si připomenout recept uvedený v programu představení.Hlavně se vše musí brát s humorem. K receptu není co dodat.

Co je IN METALLICUS SRIPTOR COMOEDIIS CORIBUNDUS a k čemu se používá.

Patří do skupiny léčiv antipesimisticum ultra unstupidum a obsahuje léčivou látku čumárum endofirnum. V nižších dávkách způsobuje příjemnou náladu, kterou umocní chutná jitrnice řezníka Jana Nesládka ze Sedlce a podtrhne lahodný mok z Kutnohorského pivovaru. Ve vyšších dávkách může způsobit třes a chvění žaludku a nepravidelné brániční vibrace. Užívá se k zahnání trudnomyslnosti vzniklé následkem šíření infekčního psychického mediální masírování mozkových buněk. …

Naše výzkumné laboratoře potvrdili, že smích se může kombinovat s jakýmkoliv preparátem a má prokazatelné léčivé účinky v kombinaci skoro s čímkoliv.

Podzimní sezónu Ochotnický spolek Tyl zahájil 2. září reprízou silvestrovského představení Zítra to roztočíme drahoušku.

FOTO: Kutnohorští ochotníci v létě 2020

Kutnohorští ochotníci v létě 2020 - 2020090scéna Kutnohorská havířina – Vlašský dvůr4_195155Kutnohorští ochotníci v létě 2020 - Scéna u PandrholůKutnohorští ochotníci v létě 2020 - Michal Marcaník j.h.Kutnohorští ochotníci v létě 2020 - Karel Polívka jako PandrholaKutnohorští ochotníci v létě 2020 - 2020Japonka – maskot kutnohorských ochotníků0806_105528

 

Včera, 16:40
Národní zemědělské muzeum dokončilo stavbu centrálního depozitáře v Čáslavi na Kutnohorsku. Bude sloužit k uložení...
Jan Klán (třetí zprava) a další členové kutnohorské KSČM u pomníku Anny Kvášové u Mirošovic
20.10.2020
Letos v srpnu doposud neznámý pachatel posprejoval hanlivým nápisem a kresbou (Rudá svině a namalovaný...
12.10.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
12.10.2020
Převod vodovodu a kanalizace Městyse Suchdol v okrese Kutná Hora, provází čím dál více nejasností....
8.10.2020
Zastupitele Městyse Suchdol v okrese Kutná Hora dnes čeká velké rozhodnutí. Má se totiž projednávat převod...
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
4.9.2020
V Čáslavi se v neděli 6. září ve 14 hodin v rámci Evropských dnů židovské...
3.9.2020
Nemocnice v Čáslavi má zřejmě opravdu vážné potíže. Ačkoliv to vedení nemocnice a radnice nerady...
Kutnohorská kocábka 2020
30.8.2020
Zvykli jsme si v létě na příjemné chvíle s hudbou či divadlem či jiným uměním...
21.8.2020
Hořící nákladní auto naložené sklizeným obilím a také část pole u Onomyšli na Kutnohorsku, si...
Reklama